Aktualności

Bezpieczniej w gminie Maciejowice

2018.12.06 15:00 , aktualizacja: 2018.12.07 14:30

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Na zdjęciu widać drogę i nowy chodnik Nowy ciąg pieszy zwiększy...
członek zarządu Janina Ewa Orzełowska trzyma w rękach kwiaty, jakie otrzymała od mieszkańców w ramach podziękowania za wsparcie inwestycji Podziękowanie od...

Rozbudowa infrastruktury drogowej na Mazowszu to jedno z priorytetowych zadań samorządu województwa. Przykładem niezbędnej modernizacji jest budowa ponad 1,3 km chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801 w miejscowościach Samogoszcz oraz Domaszew (pow. garwoliński). Inwestorem był Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt inwestycji to blisko 940 tys. zł.

 

W ramach prowadzonych prac w Samogoszczy powstało 430 m. chodnika, a w miejscowości Domaszew – 924 m. Dotychczas mieszkańcy obu miejscowości korzystali jedynie z nieutwardzonych poboczy, co było wyjątkowo niebezpieczne, zwłaszcza o zmroku. Obecnie do ich dyspozycji są równe, wyłożone kostką chodniki, oddzielone od jezdni. Zrealizowane zadanie stanowi dopełnienie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 801.

 

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy zrealizowano inwestycję, która zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pieszych użytkowników drogi. Cieszę się, że udało się to wykonać przez zimą, kiedy szybko robi się ciemno, a jezdnia bywa śliska, co sprzyja wypadkom – zaznaczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.  

Liczba wyświetleń: 352

powrót