Aktualności

Młodzi literaci nagrodzeni

2018.11.19 14:05 , aktualizacja: 2018.11.23 08:38
Autor: Marta Jaroszewska, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Zbiorowe zdjęcie pamiątkowe Płocku wybrano laureatów...
Wręczenie dyplomu Wyróżnienie otrzymał m.in....
Uczennica czyta siedząc przy stole Jedna z laureatek...

Podczas XXIII Biesiady Literackiej siedemnastu uczniów szkół ponadpodstawowych z Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego zaprezentowało swoje literackie propozycje.

 

Organizowana od wielu lat biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych o wieloletnich tradycjach. Konkurs pobudza aktywność twórczą młodzieży, umożliwia uczestnikom zaprezentowanie własnej twórczości oraz inspiruje do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

 

Zwycięzcy

I miejsce oraz tytuł Mistrza Biesiady Literackiej otrzymała Julia Mustwiłło z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku (nauczyciel – Renata Kutyło-Utzig). II miejsce wywalczyła Justyna Żmijewska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku  (nauczyciel – Ewa Żmudzin-Sulińska), natomiast III miejsce uzyskała Magdalena Filińska z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel – Arletta Komorowska). Jury zdecydowało również o przyznaniu trzech wyróżnień, które otrzymali:

  • Zuzanna Cichecka z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel – Ewa Żmudzin-Sulińska),
  • Kacper Gruza z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (nauczyciel – Anna Jeziórska),
  • Karolina Lisiecka z Liceum Ogólnokształcące im. majora Henryka Sucharskiego w Sierpcu  (nauczyciel – Joanna Kloc).

Pozostali uczestnicy tegorocznej biesiady odebrali z rąk Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej Agnieszki Olczyk-Twardy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki za udział.

 

XXIII Biesiadę Literacką zorganizowała przez Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem był Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 460

powrót