Aktualności

Nauczyciele na warsztatach

2018.11.09 13:10 , aktualizacja: 2018.11.09 13:26

Autor: Małgorzata Percińska (Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Grupa pań uczestnicząca w szkoleniu. Przed nimi leżą pomoce naukowe Warsztaty dla nauczycieli...
  • Nauczyciele szkolą się praktycznie na materiałach i pomocach edukacyjnych Spotkanie przeprowadzone...
  • Rozsypana drewniana mozajka i ułożone z niej figury Zajęcia praktyczne oparte...

Ponad 80 nauczycieli wzięło udział w warsztatach „Nauka poprzez zabawę – skuteczne wspieranie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

 

Zajęcia odbyły się 8 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach oraz jej filiach w Sokołowie Podlaskim i Węgrowie. Zorganizowano je we współpracy z Samorządowym Centrum Doskonalenia i Doradztwa Nauczycieli, które reprezentowała doradca metodyczny Józefa Jóźwik. Spotkanie przeprowadzono w formie warsztatów PUS, czyli „Pomyśl - Ułóż – Sprawdź”, zaś ich głównym tematem była „Nauka poprzez zabawę – skuteczne wspieranie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Były one skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, pedagogów szkolnych oraz logopedów. Prowadziły je: Dorota Marcinkowska i Agnieszka Kozub z Wydawnictwa Epideixis z Krakowa.

 

Jak edukować przez zabawę

Zajęcia praktyczne oparte były na pomocach i materiałach edukacyjnych. Miały one przybliżyć uczestnikom zasady edukacji poprzez zabawę oraz zaproponować praktyczne sposoby rozwijania logicznego i abstrakcyjnego myślenia u dzieci. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się m. in. z Systemem Edukacji PUS oraz wieloma pomysłami na pracę z pomocami dydaktycznymi. Nauczyciele dowiedzieli się, jak wykorzystywać je na zajęciach w różnych grupach przedszkolnych i dostosować do bieżących potrzeb i możliwości dzieci.

Spotkanie zostało zorganizowane zgodnie z realizacją kierunku polityki oświatowej państwa na rok 2018/2019 Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.  

Liczba wyświetleń: 372

powrót