Aktualności

Zmodernizowana siedziba siedleckiej placówki

2018.10.08 09:50 , aktualizacja: 2018.10.09 15:22

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Ratownicy przed budynkiem Wstęgę przecięli...
  • Na zdjęciu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oglądają sale szkoleniową zlokalizowana w piwnicy Budynek zyskał sale...
  • Na poddaszu zostały wydzielone pokoje dla ratowników. Wewnątrz pokoju znajdują się: łóżka, telewizor, ławeczka do ćwiczeń Ratownicy będą nie tylko...

Po modernizacji oddano do użytku nowy budynek Stacji Pogotowia Ratunkowego RM-MEDITRANS w Siedlcach. W uroczystym przekazaniu inwestycji uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Nowe pomieszczenia

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa i nadbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania poddasza i piwnic budynku głównego Stacji Pogotowia Ratunkowego RM-MEDITRANS w Siedlach” była realizowana w latach 2017–2018. Całkowity koszt projektu wyniósł niemal 2 mln zł, z czego dotacja z budżetu województwa to ponad 900 tys. zł. Budynek zyskał poddasze – w nowych pomieszczeniach pracownicy stacji będą czekać na kolejne zgłoszenia. Zakupione wyposażenie pomoże nie tylko odpocząć, ale także utrzymać sprawność fizyczną. Ratownicy zyskali również nowe zaplecze socjalne, a także salę szkoleniową w przebudowanej piwnicy. Dodatkowo budynek został ocieplony, co pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania.

– Gratuluję udanej inwestycji, dzięki której ci, którzy ratują życie będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy wezwaniami. A organizacja pracy, której jest coraz więcej będzie ułatwiona – powiedziała podczas uroczystości wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.    

 

Coraz większe potrzeby

Inwestycja była konieczna w związku z dynamicznym rozwojem firmy i rozszerzeniem obszaru objętego opieką z 2 na 6 powiatów. W ciągu ostatnich 14 lat działalności ratownikom przybyło pracy. W 2004 r. załogi odbyły ponad 17 tys. wyjazdów a w minionym roku liczba ta wzrosła do niemal 40 tys. Siedziba i plac uległ ogromnym zmianom. W kolejnych latach w obszar działania  RM-Meditrans włączano kolejne powiaty, w efekcie w Siedlcach utworzono Centrum Dyspozytorskie.

Liczba wyświetleń: 116

powrót