Aktualności

Marszałek Adam Struzik gościem „Saloniku Elizy”

2018.10.08 12:45 , aktualizacja: 2018.10.09 11:08

Autor: Oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • marszałek Adam Struzik siedzi przy stoliku z prowadzącą Rozmówcą Zofii Humięckiej...
  • artystka w trakcie występu Muzyczną oprawę spotkania...
  • marszałek Adam Struzik odpowiada na jedno z pytań Mazowsze, samorząd, praca...

Jaka przyszłość czeka mazowieckie lotniska? Jak zmieniło się Mazowsze w ciągu ostatnich 20 lat? Co było powodem rezygnacji z pracy lekarza na rzecz pracy w samorządzie? O odpowiedź na te i wiele innych pytań poproszony został marszałek Adam Struzik.

 

W sobotę, 6 października, gościem spotkania z cyklu „Salonik Elizy” był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, laureat I Nagrody Zygmunta Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Spotkanie poprowadziła Zofia Humięcka. Oprawę muzyczną zaś zapewniła Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

 

– Wyjątkowe spotkanie. Dziękuję za zaproszenie do Saloniku Elizy w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Rozmowy o życiu, pasjach i polityce to dla mnie bardzo inspirujące doświadczenie. Wspaniałe występy młodych i bardzo utalentowanych muzyków. A do tego zachwycający występ Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd. Jestem wzruszony i zaszczycony – nie krył wzruszenia marszałek Adam Struzik.

 

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, ze szczególnym uwzględnieniem Zygmunta Krasińskiego (1812–1859), dramatopisarza (autora „Nie-Boskiej Komedii”, 1835) i poety, którego obszerna korespondencja jest dziś uznawana za szczytowe osiągnięcie polskiej epistolografii romantycznej. W muzeum gromadzone są też pamiątki epoki napoleońskiej. „Salonik Elizy” to cykl spotkań literackich, zainaugurowany w 2014 r.

Liczba wyświetleń: 335

powrót