Aktualności

SOR w siedleckim szpitalu już po remoncie

2018.10.01 10:25 , aktualizacja: 2018.10.03 15:25

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Szpitalny Oddział Ratunkowy...
  • Wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska podczas wystąpienia. W tle widać tablice informacyjne o projektach i źródłach finasowania Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Członek Zarządu Elżbieta Lanc podczas wystąpienia. W tle widać tablice informacyjne o projektach i źródłach finasowania Członek Zarządu Elżbieta...

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Siedlcach przeszedł gruntowną przebudowę i zyskał nowoczesne wyposażenie. Wartość wszystkich przeprowadzonych inwestycji to 13,5 mln zł, z czego ponad 7,4 mln zł stanowiło wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W uroczystym otwarciu inwestycji udział wzięły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Dzięki środkom samorządu województwa oraz pozyskanym przez szpital funduszom unijnym przebudowany i doposażony został szpitalny oddział ratunkowy. To właśnie tu w pierwszej kolejności trafiają pacjenci potrzebujący opieki lekarskiej, często po wypadkach, bądź w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Jest to niezwykle ważna inwestycja, stąd nasza decyzja o wsparciu – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Modernizacja SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy powstał praktycznie od nowa. Powiększony o pomieszczenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii obecnie zajmuje aż 1402 m². W ramach projektu powstały także dodatkowe gabinety konsultacyjne, zabiegowe, stanowiska do intensywnej terapii (w tym izolatka), intensywnego nadzoru oraz miejsca dekontaminacji pacjentów. Utworzono nową centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła i instalacją wentylacji w pomieszczeniach SOR. Zakupiony i zainstalowany został dodatkowy agregat prądotwórczy.

 

Nowoczesny sprzęt

Nowo powstały SOR wyposażono w nowoczesny sprzęt, m.in. aparat RTG, dzięki któremu wszystkie zdjęcia będą mogły być wykonywane na miejscu bez konieczności transportu pacjenta. Doposażone zostały także sale zabiegowo-operacyjne służące do realizacji świadczeń z obszaru ratownictwa medycznego. Otrzymane z budżetu województwa środki placówka przeznaczyła na zakup m.in. stołów operacyjnych ortopedycznego i ogólnochirurgicznego, lampy operacyjnej, kolumny chirurgicznej i anestezjologicznej, zestawów do terapii natychmiastowej, a także łóżka na sale pooperacyjną. Poza tym szpital wzbogacił się o zestaw laparoskopowy, cyfrowy rejestrator obrazu, aparat do znieczulenia ogólnego, defibrylator, respirator czy kardiomonitor.

 

– To bardzo ważne wsparcie. Tylko na te projekty przeznaczyliśmy z naszego budżetu ponad 7,4 mln zł. Szpital zmienia się na naszych oczach. Nowoczesne sale, oddziały i wyposażenie, a do tego wszystkiego znakomita kadra lekarska – podsumowuje wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 294

powrót