Aktualności

Ponad 356 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP z subregionu płockiego

2018.09.28 14:55 , aktualizacja: 2018.10.03 15:50

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Radny Adam Orliński i marszałek Adam Struzik za stołem prezydialnym Pierwsze umowy podpisano w...
  • Przemawia za stołem prezydialnym Na co dzień strażacy...
  • Marszałek gratuluje przedstawicielowi beneficjenta Dofinansowanie otrzyma 20...

 

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu płockiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów podpisał marszałek Adama Struzika oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

 

Doceńmy bohaterów

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa.

 

– Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do pracy strażaków ochotników. To ludzie, którzy pomagają bez wahania i bezinteresownie. To postawa godna podziwu i naśladowania. Warto i trzeba ich doceniać. Od 20 lat dbamy, aby dysponowali profesjonalnym sprzętem i byli odpowiednio ubrani. Na co dzień strażacy pomagają nam, a dzisiaj my po raz kolejny mamy okazję wesprzeć ich – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Płoccy strażacy z dotacjami

Dzięki dofinansowaniu jednostki zakupią m.in.  łodzie ratownicze, motopompy oraz teleskopowe ładowarki ratowniczo­-gaśnicze, a także inny sprzęt specjalistyczny. Wsparcie trafi aż do 20 jednostek OSP z subregionu płockiego. W sumie na ten cel z samorząd Mazowsza przeznaczył 356 tys. zł

Pliki do pobrania

Rozmiar: 14 kB, Liczba pobrań: 200

Liczba wyświetleń: 292

powrót