Aktualności

Spotkanie z seniorami w Kozienicach

2018.09.20 09:05 , aktualizacja: 2018.09.20 15:51

Autor: Marlena Zielińska (Kozienicki Dom Kultury), Wprowadzenie: Dorota Mądral

Marszałek Struzik podczas przemówienia Marszałek Adam Struzik...
Zdjęcie przedstawia uczestników słuchających wykładu marszałka Struzika siedzących na sali Domu Kultury w Kozienicach W spotkaniu, które odbyło...

„Nowy podział statystyczny województwa mazowieckiego jako element zabiegów o wsparcie z funduszy europejskich” – to tytuł wykładu jaki marszałek Adam Struzik wygłosił dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienickim Domu Kultury. Spotkanie odbyło się w środę, 19 września.

 

W wykładzie uczestniczyli również samorządowcy Ziemi Kozienickiej. Marszałek Struzik opowiedział także m.in. o rozwoju województwa mazowieckiego z podziałem na poszczególne regiony, poziomie PKB, wielkościach importu i eksportu, nakładach inwestycyjnych z udziałem środków unijnych, a także planach na kolejną perspektywę finansową w kontekście nowego podziału statystycznego.

– Bardzo cieszy mnie tak duże zainteresowanie seniorów i samorządowców sprawami naszego regionu. Świadczy o tym obecność na wykładzie oraz udział w dyskusji. To pokazuje, jak bardzo wszystkim nam leży na sercu rozwój Mazowsza – mówi marszałek Struzik.

Po prelekcji słuchacze mieli okazję do zadawania pytań. Dotyczyły one m.in. kompetencji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych oraz dotacji ze środków Unii Europejskiej.

 

Liczba wyświetleń: 385

powrót