Aktualności

Będzie Klinika „Budzik” dla dorosłych

2018.09.18 15:30 , aktualizacja: 2019.03.01 08:53

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Marszałek Adam Struzik ściska dłoń Ewie Błaszczyk, prezes fundacji Marszałek Adam Struzik i...
  • Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystego podpisania listu intencyjnego Partnerem medycznym Kliniki...
  • Wizualizacja zewnętrzna budynku Kliniki Powstanie nowoczesny obiekt...

Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza. Fundacja „Akogo?” wybuduje specjalistyczną placówkę obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, który będzie partnerem medycznym przedsięwzięcia. Marszałek Adam Struzik i prezes fundacji Ewa Błaszczyk-Janczarska podpisali list intencyjny w tej sprawie.

 

– To jest pierwszy, ale bardzo ważny krok na naszej wspólnej drodze do stworzenia w tym miejscu Klinki Budzik dla osób dorosłych. To piękna i bardzo potrzebna inicjatywa. Ze swojej strony deklaruję pełne poparcie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Działka jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego, w tym momencie użyczoną Szpitalowi Bródnowskiemu. To właśnie na tym terenie Fundacja „Akogo?” planuje wybudować klinikę.

 

– Fundacja „Akogo?” pragnie wyrazić wdzięczność,  za możliwość nawiązania współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Nowy projekt – stworzenie Kliniki „Budzik” dla osób dorosłych, przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, to bez wątpienia szczytny cel. Dzięki niemu będzie możliwe zapewnienie systemowej opieki dla osób dorosłych, po ciężkich urazach mózgu – mówi Ewa Błaszczyk-Janczarska, prezes Fundacji „Akogo?”

 

W sąsiedztwie Bródnowskiego Szpitala

 

Samorząd Mazowsza udostępnia grunty, natomiast fundacja wybuduje i wyposaży klinikę. Dużym atutem będzie sąsiedztwo szpitala bródnowskiego, który deklaruje gotowość zabezpieczenia zaplecza diagnostycznego, laboratoryjnego, rehabilitacyjnego nowo tworzonej kliniki.

 

– Jednym z wyzwań dzisiejszej medycyny jest przemyślane gospodarowanie zasobami. Szpital Bródnowski posiada bogate i stale unowocześniane zaplecze między innymi diagnostyczne, a przede wszystkim wybitny personel medyczny. Wszystkim co mamy, chcemy i możemy służyć. Współpraca przy tworzeniu i działaniu kliniki Budzik dla dorosłych to szansa na pomoc jeszcze większej grupie pacjentów – dodaje Teresa Bogiel, prezes Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego sp. z o. o.

 

„Budzik” dla dzieci

Klinika została uruchomiona w lipcu 2013 r. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Była pierwszym w Polsce szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Dysponuje 15 łóżkami, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci. Najmłodsi pacjenci są objęci pełnym programem leczniczo-rehabilitacyjnym, w tym m.in. farmakoterapią, leczeniem zachowawczym, rehabilitacją, a także leczeniem wspomagającym kinezyterapię, opieką psychologiczną. 49 pacjentów młodych pacjentów udało się wybudzić prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” w warszawskiej Klinice „Budzik” dla dzieci. 

 

 

Liczba wyświetleń: 547

powrót