Aktualności

Reprezentacja Mazowsza na Krajowych Dożynkach Saksonii–Anhalt

2018.09.17 08:25 , aktualizacja: 2019.03.01 08:56

Autor: Katarzyna Mańska (KM), Wprowadzenie: Dorota Mądral

Degustacja regionalnych mazowieckich potraw W Krajowych Dożynkach...
Stoisko Mazowsza na święcie plonów Uczestnikom dożynek...

W Magdeburgu 15 i 16 września odbyły się Krajowe Dożynki Saksonii-Anhalt. Zaproszenie na święto plonów w ramach „Wioski Europejskiej” otrzymały regiony partnerskie, w tym także Mazowsze.

 

Swoje stoiska miały również Litwa, Łotwa oraz region Jassy z Rumunii. Uczestnikom dożynek przedstawiciele mazowieckiego samorządu oferowali materiały poświęcone kulturze i turystyce Mazowsza, a także proponowali degustację tradycyjnych specjałów regionalnych.

Stoiska regionów partnerskich cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród nich był m.in. premier Saksonii-Anhalt dr Reiner Haseloff oraz minister środowiska, rolnictwa i energii Saksonii-Anhalt prof. Claudia Dalbert.

– To dla nas wiele znaczy, że jednym z efektów dobrej współpracy z Mazowszem, która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia, jest niezawodna obecność województwa mazowieckiego w Wiosce Europejskiej na dożynkach w Magdeburgu – podkreślił premier Haseloff.

 

Dzięki słonecznej pogodzie tegoroczne Krajowe Dożynki Saksonii-Anhalt zgromadziły blisko 38 tys. gościWojewództwo mazowieckie uczestniczyło w wydarzeniu już po raz siódmy.

 

 

Liczba wyświetleń: 236

powrót