Aktualności

Siedleccy uczniowie widoczni i bezpieczni

2018.09.13 15:35

Autor: Agnieszka Plaskota (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Rowery stojące w sali gimnastycznej Tor rowerowy czeka na...
  • Wicemarszałęk w grupie z dziećmi i policjantami Pamiątkowe zdjęcie...
  • Moment przekazania upominków Zestawy dla uczestników...

Podczas spotkań z  przedstawicielami wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, policji oraz ratownikami medycznymi uczniowie mazowieckich szkół uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Siedleckiej młodzieży komplety elementów odblaskowych wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Stawiamy na bezpieczeństwo

Ponad 130 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach wzięło udział w inicjatywie promującej bezpieczeństwo na drodze. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym, przygotowanym przez pracowników siedleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „RM Meditrans” w Siedlcach omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy obejrzeli także film „… tak, chcę być bezpieczny” i spotkali się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

 

Poprawiamy widoczność

Najmłodsi dowiedzieli się o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią i zimą. Na terenie niezabudowanym, po zmierzchu jako piesi bądź rowerzyści, ubrani w ciemny strój, jesteśmy widoczni przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości 40 metrów.

 

– Na szczególną uwagę zasługuje dbanie o bezpieczeństwo własne. Noszenie odblasków sprawia, że wzrośnie nasza widoczność na drodze, ważna zwłaszcza obecnie, kiedy mamy przed sobą jesienne szarugi, mgły oraz wcześnie zapadający zmrok – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Aby dzieci i młodzież były bezpieczne

Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety, zwiększające bezpieczeństwo na drodze: zestawy elementów odblaskowych – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania, a także kask rowerowy z oświetleniem i pasem.

 

W ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w wybranych szkołach na Mazowszu do 12 listopada br. odbywać się będą imprezy promujące bezpieczeństwo na drodze oraz korzyści noszenia elementów odblaskowych.

Liczba wyświetleń: 318

powrót