Aktualności
Co i gdzie na Mazowszu? – nowa baza wiedzy
2018.09.05 15:25 , aktualizacja: 2018.09.12 15:42
Autor: Katarzyna Szymaniak (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
Turyści coraz bardziej interesują się wydarzeniami w Warszawie i na Mazowszu. By ułatwić im zdobywanie informacji o tym, co warto zobaczyć, w czym uczestniczyć i co zwiedzić Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT) we współpracy z firmą Coigdzie.pl udostępniła bazę ponad 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki.
– To, co Mazowsze osiągnęło w ciągu dwóch dekad, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem dumny, że współczesne Mazowsze jest nowoczesne i konkurencyjne. Jesteśmy jednym z najlepiej rozwijających się regionów europejskich. Możemy pochwalić się największym potencjałem naukowo-badawczym, świetną ofertą edukacyjną, kulturalną i turystyczną – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk podczas konferencji MROT, której przewodniczył.
Codziennie aktualizowana baza
Począwszy od września br. w portalu Mazowsze.travel w zakładce wydarzenia można skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej i codziennie aktualizowanej bazy około 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki, które odbywają się na terenie Warszawy i całego Mazowsza. Dla ułatwienia przeszukiwania zostały one uporządkowane według kategorii: muzyka, z dziećmi, sport i motoryzacja, plenerowe, rozrywka, film i teatr, kultura, wszystkie.
Jak powstaje taka baza?
Innowacyjny system pozwala na częściowo automatyczne zebranie rozproszonych danych i poukładanie ich w jednolitą bazę informacyjną. Istotną jego częścią są aplikacje – roboty skanujące, które mają za zadanie jak najefektywniej zbierać informacje dostępne na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów wydarzeń. Zebrane dane są weryfikowane, uzupełniane i segregowane przez ponad 20-osobowy zespół redakcyjny, a następnie udostępniane jako największa baza wydarzeń w Polsce. W ogólnopolskiej bazie danych coigdzie.pl:
- co miesiąc ponad 20 000 pozycji codziennie aktualizowanych są łączone w całość,
- monitorowane są wydarzenia zarówno z dużych miast, jak i małych miejscowości i wsi,
- 100 proc. rekordów ma współrzędne geograficzne,
- 85 proc. rekordów ma dokładny opis imprezy,
- 90 proc. rekordów ma link do strony organizatora,
- 90 proc. rekordów ma ilustrację.
Liczba wyświetleń: 550
powrót