Aktualności

Nowa hala sportowa w Mistowie

2018.09.03 14:00 , aktualizacja: 2018.09.04 12:33

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Publiczność zgromadzona na trybunach W razie potrzeby na hali...
  • Wicemarszałek Orzełowska przemawia do zgromadzonych na trybunach gości Wicemarszałek Janina Ewa...
  • na zdjęciu widać ściany i więźbę dachowa budowanej hali Hala sportowa w Mistowie...

Gmina Jakubów (pow. miński) dba o kulturę fizyczną swoich mieszkańców. Organizuje rajdy rowerowe czy turnieje sołectw. A przy niejednym budynku użyteczności publicznej możemy zobaczyć zewnętrzne siłownie i place zabaw. Swoją ofertę rekreacyjną wzbogaciła o halę sportową w Mistowie. W otwarciu inwestycji uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

– Uczniowie w nowym roku szkolnym będą mogli nie tylko rozwijać swoją wiedzę, ale też krzepę fizyczną podczas zajęć na nowej hali sportowej. Ten piękny i funkcjonalny obiekt na pewno będzie służył zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Mistowa. Gratuluję udanej inwestycji – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.  

 

Nowa hala

Potrzebę wybudowania hali sportowej w Mistowie radni gminy Jakubów dostrzegli już w 2014 r. Projektowanie i uzyskiwanie pozwoleń na budowę trwało przez prawie 2 lata. Na początku 2016 r. wyłoniono wykonawcę i ruszyły prace. Całkowity koszt budowy wyniósł ponad 2,7 mln zł. Powierzchnia użytkowa hali to 1024,48 m², a kubatura obiektu wynosi przeszło 10,5 tys. m3. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w nowy rok szkolnym na nudę na lekcjach wychowania fizycznego nie będą narzekać. Na sali sportowej zamontowano kurtynę grodzącą, umożliwiającą podział na dwa boiska treningowe. Sala przystosowana jest do gier zespołowych, wyposażona w łatwo montowany lekki sprzęt, a także przenośne trybuny. W nowej części szkoły znalazły się szatnie i sanitariaty. Cały obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Liczba wyświetleń: 382

powrót