Aktualności

Od 85 lat działają w trosce o zdrowie pacjentów

2018.08.31 14:40 , aktualizacja: 2018.09.03 12:02

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Szpital w Gostyninie w ujęciu z lotu ptaka Wojewódzki Samodzielny...
marszałek Adam Struzik wręcza pracownikom szpitala medale i dyplomy Mając na uwadze...
zielone otoczenie szpitala w Gostyninie pomaga wracać do pełni sił dla pacjentów Dzięki położeniu w...
na scenie stoją wyróżnieni pracownicy szpitala, goście uroczystości To był dzień pełen...
Medal Pamiątkowy Pro Masovia Medal pamiątkowy Pro...

Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie odgrywa ogromną rolę w dbaniu o zdrowie psychiczne mieszkańców północno-zachodniego Mazowsza. Przez cały ten czas szpital zmieniał się. Dziś jest nowoczesną placówką zapewniającą opiekę na bardzo wysokim poziomie.

 

Nosząca imię swojego pierwszego dyrektora, wybitnego lekarza psychiatry prof. Eugeniusza Wilczkowskiego placówka może poszczycić się bogatą historią oraz sukcesami w leczeniu pacjentów. Współcześnie to nowoczesny, doskonale wyposażony szpital, wyróżniający się poziomem świadczonych usług zdrowotnych w obszarze psychiatrii, lecznictwa odwykowego i rehabilitacji neurologicznej.

 

Szczególna placówka zdrowia

Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie zapewnia profesjonalną opiekę oraz pomoc medyczną chorym cierpiącym z powodu różnego rodzaju schorzeń. Dzięki położeniu w otoczeniu zieleni parku krajobrazowego zapewnia pacjentom przyjazną atmosferę, ciszę i spokój niezbędne do powrotu do pełni sił. Wyjątkowy potencjał placówki stanowi doskonale przygotowana, profesjonalna kadra lekarska, otwarta na zdobywanie nowej wiedzy medycznej i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w swojej pracy. 

 

Inwestycje

Od 20 lat historia szpitala łączy się z samorządem Mazowsza –  z budżetu województwa mazowieckiego w ciągu ostatnich dwóch dekad na remonty, rozbudowy, a także zakup nowoczesnej aparatury diagnostycznej i terapeutycznej przeznaczono ponad 24 mln zł. Udało się zmodernizować i doposażyć poszczególne pawilony, a także zakupić wyposażenie. Jedną z większych inwestycji była rozbudowa pawilonu 7, w którym poza oddziałami znajdują się gabinety terapii zajęciowej i psychologicznej. Szpital skorzystał także ze wsparcia ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Na terenie placówki zainstalowano 141 paneli słonecznych o łącznej powierzchni 325 m², dzięki którym pacjenci szpitala korzystają z ciepłej wody ogrzanej energią słoneczną.

 

– W leczeniu psychiatrycznym równie ważne jak profesjonalna opieka medyczna jest otoczenie, w którym chorzy dochodzą do zdrowia. Muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo. Dlatego inwestycje w tego typu infrastrukturę są bardzo potrzebne. Z uznaniem obserwuję, jak dzięki skutecznemu zarządzaniu i zaangażowaniu pracowników Szpital w Gostyninie stale się rozwija i unowocześnia, zapewniając wysoki standard oraz skuteczność w leczeniu farmakologicznym i psychoterapii – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Jubileusz z nagrodami

Główne uroczystości związane z jubileuszem placówki odbyły się w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. To był dzień pełen podsumowań, wspomnień, ale też podziękowań za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju szpitala. Mając na uwadze dotychczasowe zaangażowanie i troskę o pacjentów, marszałek Adam Struzik uhonorował 28 osób okolicznościowymi medalami i dyplomami. Medal Pamiątkowy „Pro Mazovia” z rąk marszałka odebrali: Agnieszka Brzezińska, Ewa Liberadzka, Teresa Piwoni, Grzegorz Kołodziej, Krzysztof Matus oraz Hubert Szulc. Dyplomy uznania trafiły do 26 szczególnie zasłużonych pracowników gostynińskiego szpitala.

Uroczystość uświetnił występ wyjątkowych artystów. Muzykę świata zaprezentowali Alicja Wegorzewska-Whiskerd (mezzosopran) oraz tenorzy Mirosław Niewiadomski i Miłosz Gałaj.

 

Liczba wyświetleń: 427

powrót