Aktualności

100 lat OSP Grygrów

2018.08.20 14:00 , aktualizacja: 2018.08.22 08:41

Autor: Gmina Stoczek, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Elżbieta Lanc i dwóch strażaków, którzy trzymają medal Jubileusz 100-lecia...
  • pochód strażaków Druhowie z OSP w Grygrowie...
  • przekazanie medalu W imieniu marszałka Adama...

Jedna z najstarszych jednostek w powiecie węgrowskim – Ochotnicza Straż Pożarna w Grygrowie obchodziła 100-lecie powstania. W uroczystości wzięła udział członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy w Hucie Gruszczyno, której przewodniczył proboszcz parafii w Starejwsi ks. Marek Sidoruk. Następnie zebrani, w asyście pocztów sztandarowych i Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokołowa Podlaskiego, przeszli przed remizę w Hucie Gruszczyno, która jest siedzibą OSP Grygrów.

 

Członek zarządu Elżbieta Lanc, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego uhonorowała OSP Grygrów Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, a najstarszym druhom wręczyła dyplomy uznania za wieloletnią służbę społeczeństwu.

 

– Gratuluję pięknego jubileuszu i dziękuję za trud i poświęcenie jaki wkładacie w bezinteresowną pomoc niesioną innym. Narażając własne życie i zdrowie, ratujecie drugiego człowieka. Życzę sukcesów na dalszej drodze zawodowej. Jestem przekonana, że każdy uśmiech i gest wdzięczności za otrzymaną pomoc będzie motywacją do dalszego rozwoju i bycia w ciągłej gotowości – dziękowała Elżbieta Lanc.

 

OSP Grygrów powstała w 1918 r. i miało to związek z działalnością niepodległościową. Inicjatorem utworzenia jednostki był ppłk. Ignacy Koryl. Po zakończeniu II wojny światowej remiza popadała w ruinę. Nowy obiekt powstał za rogatkami Grygrowa, w miejscowości Huta Gruszczyno. Strażnica służy druhom do dziś. Dzięki środkom unijnym w 2006 r. została wyremontowana.

 

Liczba wyświetleń: 374

powrót