Aktualności

Dni Łosic już za nami

2018.07.23 10:40 , aktualizacja: 2018.07.25 15:53

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska stoi na scenie i przemawia do uczestników festynu Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Na zdjęciu zabytkowy volkswagen garbus, obok auta stoją przebrani w kostiumy z epoki właściciele pojazdu. W tle kolejne zabytkowe auta. Na paradzie nie zabrakło vw...
  • Na zdjęciu widać czołg Leopard 2A5 i oglądających go mężczyzn Czołg interesował zwłaszcza...
  • Zdjęcie przedstawia zgromadzonych uczestników przy scenie Podczas występów widownia...
  • Na zdjęciu widać uczestników przechodzących się przy straganach z kolorowymi różnościami Nie zabrakło również...
  • Na scenie śpiewa zespół Bayer Full Prekursorzy muzyki...

Przez trzy dni minionego weekendu mieszkańcy Łosic i okolicznych miejscowości wspólnie spędzali wolny czas, korzystając z wielu atrakcji. W niedzielę na Targowicy Miejskiej odbyły się koncerty i pokazy. Z uczestnikami spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Wspólne spędzenie czasu ułatwia integrację lokalnej społeczności. Cieszę się, widząc tak wielu mieszkańców Łosic, tych młodszych i tych trochę starszych, którzy postanowili razem spędzić te słoneczne popołudnia – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Moc atrakcji

Obchody rozpoczęły się w piątkowy wieczór pokazami kina plenerowego dla najmłodszych, zaś późnym wieczorem odbył się seans pod chmurką dla starszej widowni. Z kolei w sobotni wieczór uczestnicy imprezy bawili się na Międzypokoleniowej Potańcówce Miejskiej do utworów artystów prezentujących różne style muzyczne. Niedzielne obchody rozpoczęła parada zabytkowych pojazdów. Na targowisku można było obejrzeć sprzęt Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, wykonujący muzykę ludową oraz nowoczesną. Odbył się także pokaz tańca nowoczesnego. Przed widownią wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Zakrze Śpiewa, Wioletta Latus, członkowie Studia Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Akademia Art. Factory, Manufaktura i The Punitive. Zaśpiewał zespół Bayer Full, a wieczorem – Patrycja Markowska. Najmłodsi spędzali czas w wesołym miasteczku, które zapewniło im moc atrakcji. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował konkurs z nagrodami pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, zaś na łosickim zalewie pasjonaci wędkowania uczestniczyli w  Otwartych Spławikowo-Gruntowych Zawodach Wędkarskich. 

Liczba wyświetleń: 475

powrót