Aktualności

Most na rzece Pisi już otwarty

2018.07.23 10:10 , aktualizacja: 2018.09.12 08:39

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Nowy most na Pisi. Widać szeroki chodnik Pobierz: Nowy most na Pisi. Widać szeroki chodnik Nowym mostem mogą...
  • marszałek Adam Struzik, burmistrz Piotr Osiecki i radny Adam Orliński Pobierz: marszałek Adam Struzik, burmistrz Piotr Osiecki i radny Adam Orliński To ważna inwestycja dla...
  • Przecinanie wstęgi Pobierz: Przecinanie wstęgi Długo oczekiwany most...

Nowy most zyskał imię ks. Skorupki i zastąpił starą przeprawę w ciągu drogi nr 705 w Sochaczewie. Całkowity koszt inwestycji, począwszy od rozbiórki starego mostu, wyniósł blisko 6 mln zł. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Adam Struzik oraz radny Adam Orliński.

 

To była bardzo potrzebna, wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Staremu mostowi groziła już katastrofa budowlana.

– Jak bardzo była potrzebna ta inwestycja, najlepiej wiedzą ci, którzy codziennie korzystają z tej przeprawy.  Ze względu na położenie mostu w ciągu drogi nr 705 na przedsięwzięciu zyska całe województwo. Cieszę się, że samorząd Mazowsza mógł przyczynić się do budowy tego mostu. Podróżujący – zarówno kierowcy ciężkich pojazdów, jak i piesi czy rowerzyści mają wreszcie zapewnioną bezpieczną przeprawę przez Pisię – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Solidna konstrukcja

Ze względu na zły stan techniczny stary most przez Pisię trzeba było rozebrać. Od ponad roku mieszkańcy Sochaczewa i okolic korzystali z tymczasowej przeprawy. Obecny most to jednoprzęsłowa konstrukcja łukowa, wsparta na palach. Teraz jezdnia jest szersza, dzięki czemu bezpiecznie można się po niej poruszać pieszo lub rowerem.

– Rok temu wspólnie z marszałkiem Adamem Struzikiem i burmistrzem Sochaczewa Piotrem Osieckim oraz wójtem gminy Nowa Sucha Maciejem Mońką byliśmy na   budowie. Dziś uczestniczymy już w otwarciu nowej inwestycji. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i determinację, a użytkownikom drogi – za wyrozumiałość podczas remontu. Mamy piękny obiekt mostowy. Razem budujemy Sochaczew. Razem budujemy Mazowsze – powiedział radny województwa mazowieckiego Adam Orliński.

 

Także dla tirów

Nowy most jest mocniejszy od starego, na którego zły stan wpłynęła miedzy innymi intensywna eksploatacja przez ciężkie pojazdy. Teraz bezpiecznie mogą tędy jeździć nawet tiry – konstrukcja ma nośność 50 ton. Inwestycja na drodze nr 705 to fragment szerszej strategii inwestycyjnej (w sumie ponad 15 mln zł).

Liczba wyświetleń: 510

powrót