Aktualności

Kolejny odcinek płockiej obwodnicy już otwarty

2018.07.20 13:40 , aktualizacja: 2018.07.25 16:20

Autor: Zespół Współpracy z Mediami UM Płock, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Drugi odcinek obwodnicy...
  • Marszałek udziela wypowiedzi dziennikarzom Korzyści wynikające z...
  • Stojące rzęem motory Z nowej obwodnicy cieszą...
  • Na otwarcie drogi przybyli...

Drugi odcinek obwodnicy Płocka, który ciągnie się od ul. Otolińskiej do Bielskiej, jest oddany do użytku. Prace zaczęły się we wrześniu 2016 r., skończyły w pierwszych dniach maja 2018 r. 19 lipca Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o dopuszczeniu tego odcinka do użytkowania.

 

Szereg korzyści 

– To strategiczna inwestycja drogowa, która będzie stanowić nowy kręgosłup komunikacyjny naszego miasta i zapewni wzrost bezpieczeństwa mieszkańcom. Trasa wyprowadzi transport z ładunkami niebezpiecznymi, a także odciąży centrum Płocka od ruchu aut osobowych, przez co obniży hałas i przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Komunikuje także nowe tereny inwestycyjne położone na północy miasta. Co ważne, pozyskaliśmy na tę inwestycje dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Korzyści wynikające z oddania nowej trasy podkreśla też marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 – Sprawniejsza komunikacja, wyprowadzenie ruchu z centrum miasta i lepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości. To ważny dzień dla mieszkańców Płocka, ale i samorządu województwa. To właśnie takie projekty zmieniają nasz region, dlatego z przyjemnością je dofinansowujemy. Przypomnę tylko, że od początku istnienia samorządu województwa przekazaliśmy do regionu płockiego ok. 1 mld zł z UE i  834 tys. z budżetu Mazowsza. To duże wsparcie, ale najważniejsze, że przełożyło się na jakość i komfort życia mieszkańców – zauważa marszałek Adam Struzik.

 

Duża skala inwestycji

Łącznie powstało ponad 7,2 km nowych dróg (długość głównej drogi to 2,7 km,  długość dróg serwisowych wraz z sięgaczem do ul. Otolińskiej – 3,6 km, długość łącznic – 830 metrów), które łączą się z węzłem „Bielska” – czyli dwoma wiaduktami: drogowym (po którym przebiega ul. Bielska) i kolejowym. Wiadukt kolejowy ma ponad 39 metrów długości i ponad 8,6 m szerokości, a wiadukt drogowy – 37 metrów długości i 17,80 m szerokości.

 

Koszt inwestycji to 37,5 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WM 2014–2020 wyniosło 30,1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 350

powrót