Aktualności

Wieczory z mistrzami w radomskiej Elektrowni

2018.07.04 12:10 , aktualizacja: 2018.07.05 13:05
Autor: MCSW Elektrownia, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Aktorka w kapeluszu i kwiecistym stroju na scenie Emilia Krakowska, fot....

Nie brakowało chętnych na spotkanie z aktorką Emilią Krakowską w ramach cyklu Wieczoru z Mistrzem. Artystka gościła w Mazowieckim Centrum Sztuki Elektrownia w Radomiu.

 

Uśmiech to jej wizytówka

Tryskającą humorem Emilię Krakowską publiczność powitała gromkimi brawami, sama aktorka przywitała się z zebranymi uściskiem dłoni i natychmiast poprosiła o włączenie światła tak, by widzieć zebranych.

– A co to przesłuchanie? Ja chcę was widzieć – mówiła z charakterystycznym dla siebie humorem.

Aktorka wspominała graną przez siebie rolę w Teatrze Powszechnym w Radomiu „Wizyta starszej pani”. Opowiadała też o roli w filmie „Dziewczęta z Nowolipek” Poli Gojawiczyńskej i przeczytała fragment powieści „Rajska jabłoń” tejże autorki. Z uśmiechem odpowiadała na pytania publiczności i chętnie rozdawała autografy.

 

Pierwsze z serii

– To pierwsze spotkanie w ramach cyklu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.  Na comiesięczne spotkania w ,,Elektrowni” zapraszamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca – mówi pomysłodawca projektu Włodzimierz Izban.

Gościem kolejnego spotkania, 28 lipca, będzie Ignacy Gogolewski, który opowie o swojej roli Antka z „Chłopów” Reymonta. Na trzecie spotkanie, tym razem z Magdaleną Zawadzką zapraszamy 25 sierpnia. Artystka powspominamy kultową rolę Baśki w „Panu Wołodyjowskim” Henryka Sienkiewicza. Na kolejne spotkania, już po wakacjach, zapraszają: Jerzy Zelnik, Daniel Olbrychski czy Olgierd Łukaszewicz.

Liczba wyświetleń: 278

powrót