Aktualności
Ruszają praktyki u marszałka
2018.07.03 15:00 , aktualizacja: 2018.07.04 14:03
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
Czego studenci mogą się nauczyć? Przede wszystkim jak w praktyce wygląda praca w urzędzie, czym zajmują się poszczególne departamenty. Praktyki w urzędzie marszałkowskim są płatne. Każdy praktykant otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2055 zł brutto.
Lipiec, sierpień, wrzesień
Studenci dokumenty aplikacyjne mogli składać od 9 kwietnia br. Ci, którzy się zakwalifikowali będą teraz odbywać praktyki przez jeden wakacyjny miesiąc (lipiec, sierpień lub wrzesień) w wybranych lokalizacjach – w siedzibie głównej urzędu w Warszawie, ale też w jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu. Każdy student może uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym.
– Dziś doświadczenie zawodowe to jedno z najcenniejszych kryteriów, jakie brane jest pod uwagę przez pracodawców. Cieszy nas fakt, że po raz kolejny mogliśmy dać młodym ludziom z Mazowsza możliwość zdobywania nowych doświadczeń, praktycznej wiedzy i umiejętności w naszym urzędzie. Nasz program co roku przyciąga coraz większą liczbę chętnych. Tylko w tym roku zgłosiło się ponad 230 osób, spośród których 93 odbędzie u nas praktyki – podkreśliła Wiesława Miecznikowska, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Kadr i Płac. – Osoby zainteresowane praktykami w urzędzie marszałkowskim to przede wszystkim studenci uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego czy Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego. Chęć udziału w programie zgłosili także studenci siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, a także innych mazowieckich uczelni. Chcemy, aby podczas tego miesiąca praktyk młodzi ludzie mogli nabyć doświadczenie w tym, co ich interesuje i z czym wiążą swoją przyszłość. Każdy z praktykantów będzie miał swojego opiekuna, który przybliży mu zasady pracy w urzędzie, ale również powierzy konkretne zadania. Studenci podejmą praktyki w 12 departamentach: 33 wydziałach i 5 delegaturach.
Opieka opiekuna na start
W tajniki pracy urzędu wprowadzi praktykanta jego opiekun, którym będzie jeden z pracowników wybranej przez praktykanta komórki organizacyjnej urzędu. Praktyki będą odbywały się zgodnie z przygotowanym wcześniej programem i zakresem zadań. Dodatkowo studenci wezmą udział w szkoleniach organizowanych przez urząd. Zapoznają się m.in. z zasadami organizacji i działania urzędu, jego otoczeniem prawnym, podstawowymi regulacjami wewnętrznymi oraz zasadami przygotowywania aktów prawa wewnętrznego. Ponadto poznają obowiązujące w urzędzie zasady bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych. Na zakończenie każdy ze studentów otrzyma zaświadczenie o ukończeniu praktyki.
Liczba wyświetleń: 997
powrót