Aktualności

Kalejdoskop Barw Polski w Węgrowie

2018.06.25 15:15 , aktualizacja: 2018.06.25 15:30

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na scenie artyści w barwnych strojach wykonują regionalne pieśni Zespół zaprezentował stroje...
  • Pod scena licznie zgromadzili się mieszkańcy Koncert cieszył się dużym...
  • Na scenie przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Janina Ewa...

Artyści zespołu „Mazowsze” zabrali zgromadzonych na węgrowskim Rynku Mariackim widzów w muzyczną podróż po Polsce. Koncert oglądała także wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Cykl koncertów „Mazowsza”

„Kalejdoskop Barw Polski” to cykl koncertów PZLPiT im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”. W programie zobaczyć zawsze można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, wysłuchać najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. Podczas koncertów nie braknie tańców narodowych (jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak), jak również regionalnych wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

 

Tym razem w Węgrowie

Scena na Rynku Mariackim wypełniła się barwnymi strojami i muzyką z różnych zakątków Polski. Artyści z Mazowsza zaprezentowali najbardziej popularne piosenki oraz przepiękne stroje, ukazując bogactwo i różnorodność polskiej kultury. Koncert zbiegł się w czasie z oficjalnym otwarciem sezonu turystycznego w powiecie węgrowskim. Dodatkową okazją do wspólnego spędzenia czasu było też zakończenie roku szkolnego.

 – Zostaliśmy dziś zabrani w piękną wycieczkę. Artyści pokazali jak piękny i różnorodny jest nasz kraj. Zachęcam państwa do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku i poznawania nie tylko piękna gór i morza, ale także odkrywania uroków Mazowsza – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Koncert był współfinasowany ze środków budżetu województwa mazowieckiego.  

 

Liczba wyświetleń: 335

powrót