Aktualności

50-lecie płockiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

2018.06.18 13:45 , aktualizacja: 2018.06.18 15:11

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • marszałęk wręcza dyrektor placówki odznakę Odznakę Honorową "Zasłużony...
  • uczestnicy spotkania Płocki oddział Polskiego...
  • marszałek ma wpinaną w klapę marynarki odznakę Wśród osób wyróżnionych...
  • marszałek wręcza dyplomy Pracownicy związku...

Radni województwa, doceniając rolę, jaką Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Płocku pełni na rzecz seniorów, zdecydowali o przyznaniu placówce Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Mazowsza”. Wyróżnienie wręczył marszałek Adam Struzik.

 

Podziękowanie

Za zaangażowanie w pracę na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych placówka otrzymała odznakę „Zasłużony dla Mazowsza”. Pracownicy zaś dyplomy uznania.

 

– Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu. Dzięki Waszym staraniom płoccy seniorzy to w dużej mierze ludzie aktywni, poszukujący możliwości produktywnego spędzania wolnego czasu. Możliwości jakie stale oferuje placówka sprawia, że osoby te nie zamykają się w czterech ścianach. Jestem przekonany, że wręczane wyróżnienie będzie dodatkowym motorem do podejmowania kolejnych inicjatyw – dziękował pracownikom marszałek Adam Struzik.

 

Placówka również uhonorowała osoby, które wspierają jej działalność. Otrzymali oni złotą odznakę związku. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Atuty placówki

Oddział od początku swej działalności (1968 r ) koncentruje się na działaniach kulturalnych, wypoczynkowych, turystycznych, socjalnych i wydawniczo-informacyjnych. Mobilizuje seniorów do prowadzenia aktywnego trybu życia, podejmowania wyzwań edukacyjnych i rozwijania zainteresowań.

 

Dąży do zwiększenia oferty kulturalnej adresowanej do mieszkańców miasta oraz subregionu płockiego – seniorów i ich rodzin, a także do podnoszenia poziomu i jakości życia osób starszych oraz umacniania wśród nich poczucia własnej wartości i rozwijania więzi międzypokoleniowych. Podkreśla wielki potencjał drzemiący w osobach starszych i niepełnosprawnych oraz rolę, jaką odgrywają w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym naszego regionu.

Liczba wyświetleń: 595

powrót