Aktualności

Ponad 6,2 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionie radomskim

2018.06.08 15:40 , aktualizacja: 2018.06.09 10:05

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na zdjęciu Bożenna Pacholczak - wiceprzewodnicząca Sejmiku i Kazimierz Porębski - zastępca dyrektora departamentu oraz Rafał Rajkowski, członek zarządu Członek zarządu Rafał...
  • Zainteresowanie podpisaniem...
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski podpisuje umowę Podpisywanie umów z...

Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował o przyznaniu ponad 6,2 mln zł na realizację 67 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 59 gmin i powiatów z subregionu radomskiego. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu radomskiego.

 

– Inwestycje drogowe to szczególnie ważne zadania w każdej gminie i każdym powiecie. A dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych to duże ułatwienie nie tylko dla rolników w ich codziennej pracy, ale także wszystkich mieszkańców terenów wiejskich. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przeznaczyć środki na budowę i modernizację dróg – podkreśla członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 311 zadań. Na ich realizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 30 mln zł.

 

W podpisaniu umów uczestniczyli również Bożenna Pacholczak – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek – radny województwa mazowieckiego, Leszek Przybytniak – radny województwa mazowieckiego oraz Kazimierz Porębski – zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM.

Liczba wyświetleń: 506

powrót