Aktualności

Gala sportu w siedleckiej szkole

2018.05.28 14:55 , aktualizacja: 2018.05.30 10:19

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczennice szkoły tańczą w strojach nawiązujących do baletu Pokaz tańca, fot. Zbigniew...
  • Goście siedzą pod zadaszeniem Zaproszeni samorządowcy i...
  • na płycie boiska stoją uczestnicy z flagami w barwach narodowych Uczestnicy zawodów, fot....
  • Dyrektor szkoły rozpoczyna Galę Sportu, w tle widać uczniów siedzących na płycie stadionu Dyrektor szkoły wita...
  • Wicemartsyaek stoi na pzcie stadionu Wicemarszałek Janina Ewa...

Na terenie Szkoły podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach odbyła się gala sportu podsumowująca program „Lekkoatletyka przyjazna dzieciom”. Podczas dodatkowych zajęć najmłodsi uczniowie rozwijali swoje talenty sportowe i korzystali z zajęć ogólnorozwojowych. Z uczniami i opiekunami spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Lekkoatletyka przyjazna dzieciom

W szkole realizowano program „Lekkoatletyka przyjazna dzieciom". To zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 3–9 lat. Mają one popularyzować i upowszechniać tę dziedzinę sportu. Różnorodność konkurencji wchodzących w jej skład stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych. Lekkoatletyka jako jedyna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala dzieciom zdobywać umiejętności i podnosić poziom sportowy niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych.

W projekcie uczestniczyły 5 latki z siedleckich przedszkoli oraz uczniowie klas I–III szkół podstawowych. Zajęcia pozalekcyjne były organizowane w soboty i odbywały się na obiektach sportowych przy Szkole podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II. Program był realizowany w latach 2015–2018.

 

Gala Sportu

Choć na gali nie zabrakło gwiazd takich jak Szymon Majewski czy Lidia Chojecka, to główne skrzypce grały dzieci. Oprócz pokazów tanecznych, dzieci aktywnie spędzały czas na grach i zabawach. Najważniejszym konkursem była sekwencja pięciu stacji, w której najmłodsi uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności (skoczność, rzuty, hula hop, wielozadaniowy tor przeszkód oraz zabawy na płotkach z gumami).

– Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Tym bardziej cieszy sytuacja, kiedy już najmłodsi chętnie spędzają aktywnie czas. To zasługa organizatorów i rodziców dzieci, a dobre nawyki związane ze sportem może zaowocują kolejnymi mistrzami olimpijskimi – mówiła podczas gali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.   

Liczba wyświetleń: 330

powrót