Aktualności

Nowa inwestycja w Siedlcach

2018.05.22 16:55 , aktualizacja: 2018.05.23 17:05

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przy mównicy stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Janina Ewa...

Firma Valmont Polska wybuduje w Siedlcach nową fabrykę. Produkty firmy – słupy oświetleniowe można spotkać nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

 

– Cieszę się, że w mieście powstaje nowa inwestycja, bo oznacza to kolejne miejsca pracy dla Siedlczan. Wpłynie to pozytywnie na rozwój całego subregionu siedleckiego – podkreśliła wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska.

 

Valmont na Świecie

Firma Valmont Industries Inc. jest światowym liderem w produkcji konstrukcji stalowych, systemów irygacyjnych dla rolnictwa oraz zabezpieczeń antykorozyjnych. Rozpoczęła działalność w 1946 r. Jej założycielem był Robert B. Daugherty, który zainwestował 5000 dolarów swoich oszczędności w niewielką firmę produkującą systemy nawadniające. Przez 72 lata firma zmieniła się z lokalnego producenta w międzynarodową korporację z obrotem sięgającym 3 mld dolarów. Obecnie jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod nazwą VMI. Valmont działa w czterech podstawowych segmentach rynku: konstrukcji stalowych, słupów energetycznych, systemów irygacyjnych oraz zabezpieczeń antykorozyjnych. Posiada oddziały w 23 krajach na 6 kontynentach, skupiając 27 międzynarodowych marek w ponad 90 fabrykach.

 

Valmont w Polsce

Początki jej działalności w naszym kraju sięgają 1994. Firma powstałą jako joint venture Valmont Industries i Mostostal Siedlce (od 2010 r.  Valmont przejął 100% udziałów). W 1996  r. udziałowcy zadecydowali o rozbudowie firmy i uruchomieniu produkcji w Siedlcach. Rok później, korzystając z wynajętych obiektów firmy Mostostal zaczęto pełną produkcję kompletnych ocynkowanych słupów oświetleniowych. Lata 2000–2006 odznaczały się dla firmy znaczącym wzrostem sprzedaży na rynku krajowym i rynkach eksportowych oraz kolejnymi inwestycjami w rozwój fabryki. Obecnie Valmont Polska dostarcza swoje produkty i usługi w Polsce oraz w całej Europie oferując globalne doświadczenie i zasoby produkcyjne połączone z wiedzą lokalnych inżynierów i przedstawicieli w danym regionie. Firma produkuje m.in. słupy oświetleniowe, dekoracyjne, energetyczne, sygnalizacyjne, trakcyjne oraz wysokie maszty. Valmont Polska Sp. z o.o. zatrudnia ponad 200 pracowników w zakładzie w Siedlcach.

 

Inwestycje 2017–2018

W listopadzie ubiegłego roku zarząd Valmont Industries podjął decyzję o budowie zakładu produkcyjnego w Siedlcach. Jest to inwestycja opiewająca na kwotę blisko 70 mln zł. Istotna część nakładów będzie przeznaczona na badania i rozwój nowych produktów. Badania będą prowadzone nad bezpiecznymi słupami. Firma chce opracować i wdrożyć nową technologię produkcji słupów. Będą one tak przygotowane, aby złamać się pod odpowiednią siłą zwiększając szanse na przeżycie kierowcy auta. Nowo powstająca siedlecka firma będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Valmontu na świecie. Z nowej fabryki konstrukcje trafią do wszystkich oddziałów firmy w Europie.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową fabrykę zgromadziło zarząd polskiego oddziału firmy i przedstawicieli za oceanu. Po krótkiej prezentacji firmy i wystąpieniach zaproszonych gości, a także podpisaniu aktu erekcyjnego, biskup siedlecki Kazimierz Gurda poświęcił kamień węgielny, który umieszczon pod przyszłą siedzibą firmy.

Liczba wyświetleń: 278

powrót