Aktualności

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym w Dębem Wielkim

2018.04.27 14:05 , aktualizacja: 2018.04.30 10:36

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Na zdjęciu uczestnicy i zaproszeni goście siedzą na ławkach. W rękach uczniów są zestawy odblaskowe. Bezpieczeństwo na drodze...
  • Strażacy na sali gimnastycznej przypominaj zasady pierwszej pomocy. Strażacy przypominają...

W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii, uczniowie doskonalili wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Z młodzieżą szkolną i organizatorami spotkały się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Bezpieczeństwo w teorii i praktyce

262 uczniów z klas IV–VII szkoły podstawowej i II klasy gimnazjum uczestniczyło w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Młodzież miała okazję ćwiczyć umiejętności na torze rowerowym, a także wysłuchać teorii o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Wiedzę tę przekazali im funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mińsku Mazowieckim. W czasie prelekcji posiłkowali się projekcją filmu „…tak, chcę być bezpieczny”. Natomiast strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim połączyli teorię udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej z praktycznymi ćwiczeniami na fantomach. Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymają zestawy zawierające elementy odblaskowe. Noszone po zmierzchu, znacząco poprawią widoczność pieszych i rowerzystów.  

– Coraz cieplejsze dni zachęcają, szczególnie dzieci i młodzież, do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chcemy korzystać z wiosennej aury, jeżdżąc na rowerze, rolkach czy chodząc na spacery. Im bliżej lata, im cieplejsze wieczory, tym częściej wracamy do domów dopiero po zmierzchu. Bardzo ważne jest, byśmy pamiętali nie tylko o dobrej zabawie i przyjemnie spędzonym czasie, ale przede wszystkim zadbali o nasze bezpieczeństwo. Dzięki dzisiejszym zajęciom młodzież przypomniała sobie zasady bezpiecznego korzystania z dróg i udzielania pierwszej pomocy – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Każda inicjatywa, dzięki której najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym jest bardzo ważna. Jednym z jego podstawowych elementów jest widoczność, zwłaszcza po zmroku. W uzyskaniu tego efektu pomogą na pewno przekazane dziś zestawy odblaskowe, które kilkukrotnie zwiększają szansę dostrzeżenia  użytkowników drogi przez kierowców – zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

W kampanii uczestniczyli też: Beata Budzyńska-Kupidura – sekretarz gminy Dębe Wielkie, Dariusz Napiórkowski – dyrektor WORD Siedlce, mł. insp. Sebastian Ciastoń – I zastępca Komendanta Policji w Mińsku Mazowieckim oraz strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim .

Liczba wyświetleń: 481

powrót