Aktualności

Piłkarze urzędu z kolejnym medalem

2018.04.18 10:15 , aktualizacja: 2018.04.18 11:16

Autor: Norman Dysiński (RW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

czterech graczy, na pierwszym planie napastnik strzela, bramkarz rzuca się do obrony Pierwszy gol w turnieju...
Czterech graczy, dwie osoby atakują, dwie osoby bronią dostępu do bramki Non stop atak (fot.Urząd...
Dwóch wręczających cztery osoby oczekują na odbiór medali i trzymają w rękach flagę Mazowsza Mamy medal, tym razem...
Najlepszy bramkarz turnieju stoi ze statuetką i dyplomem Najlepszy bramkarz turnieju...

W nadmorskiej Ustce, w duchu sportowej rywalizacji, o najwyższe trofeum VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej walczyli reprezentanci polskich województw. Drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dołożyła do swojej medalowej kolekcji kolejny krążek – tym razem brązowy.

 

Turniejowe zmagania

Wzięło w nich udział 15 urzędów, które w początkowej fazie podzielone były na trzy grupy. Drużyna Mazowsza w rozgrywkach tej fazy zanotowała dwa bezbramkowe remisy z reprezentantami Śląska oraz Podlasia, wygrała też mecze z urzędnikami z Małopolski (3:1) i Lubuskiego (3:0). Wyniki te zapewniły naszej drużynie drugie miejsce w grupie i pewny awans do ćwierćfinałów, gdzie czekało ją spotkanie z reprezentacją Warmii i Mazur. Mecz zakończył się remisem 1:1. O awansie do półfinału zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywała nasza drużyna, dzięki czemu awansowała do strefy medalowej.

 

Ostateczna walka

W meczu o wejście do finału ponownie na drodze reprezentacji Mazowsza stanęło województwo lubuskie. Mecz był bardzo wyrównany i gdy już się wydawało, że o zwycięstwie zdecydują rzuty karne, zawodnicy z województwa lubuskiego w ostatnich sekundach spotkania strzelili dwie bramki, które dały im awans do wielkiego finału. Naszej drużynie pozostała walka o trzecie miejsce, w której mierzyli się z gospodarzami turnieju – województwem pomorskim. Tym razem to reprezentanci Mazowsza w końcówce meczu rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść i dzięki zwycięstwu 2:0, podobnie jak rok temu w Toruniu, mogli cieszyć się z brązowych medali. Mistrzami zostali nasi przeciwnicy z półfinału – województwo lubuskie, drugie miejsce przypadło reprezentantom województwa lubelskiego.

 

Nasza medalowa drużyna

W składzie reprezentacji Mazowsza wystąpili: Kamil Nalewka, Łukasz Brzeziński, Norman Dysiński, Bartłomiej Rokicki, Kamil Nowicki, Artur Pręgowski (najlepszy bramkarz turnieju), Michał Szczepankowski i Michał Cholewa.

– Wśród pracowników naszego urzędu nie brakuje osób, których pasją jest piłka nożna i które tworzą zgraną, odnoszącą sukcesy drużynę. To wspaniałe, że poświęcają swój wolny czas na treningi i z powodzeniem reprezentują naszą wspólnotę w turniejowych zmaganiach – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Trzymajmy kciuki

W tym roku czekają nas kolejne sportowe emocje. Organizatorem XI edycji turnieju o Mistrzostwo Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej będzie województwo mazowieckie, a miastem gospodarzem Płock. Mamy nadzieję, że nasi wicemistrzowie z ubiegłego roku, przy dopingu własnej publiczności, sięgną po najwyższe trofeum.  

 

Liczba wyświetleń: 1051

powrót