Aktualności

Norwid po raz siedemnasty

2018.03.13 10:40 , aktualizacja: 2018.03.13 12:54
Autor: Justyna Michniewicz (KS), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Kobuszewski, Bryll, Englert, Sempoliński, Knittel, Szaflarska – to tylko niektóre nazwiska laureatów Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2002 r. Ruszamy z XVII edycją nagrody. Kandydatów można zgłaszać do 30 kwietnia br.

 

Pięć kategorii

Nagrodzimy twórców mieszkających lub tworzących na Mazowszu za dzieła i kreacje zrealizowane w 2017 r. na terenie województwa mazowieckiego. Zgłaszać można kandydatów w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. Czekamy również na propozycje pretendentów do Nagrody „Dzieło życia”, przyznawanej za całokształt twórczości.

 

Kto może zgłosić kandydata?

Przede wszystkim oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje działające na terenie województwa mazowieckiego, twórcy indywidualni, a także członkowie kapituł. W przypadku Nagrody „Dzieło życia” uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są ponadto mieszkańcy województwa mazowieckiego. Zgłoszenie powinno zawierać: dane kandydata, jego notkę biograficzną oraz szczegółowe uzasadnienie wniosku wraz z udokumentowaną charakterystyką osiągnięcia. Wniosek można pobrać ze strony internetowej   www.norwid.mazovia.pl.

 

Jak zgłaszać?

Można to zrobić na trzy sposoby:

  • elektronicznie na stronie internetowej nagrody www.norwid.mazovia.pl;
  • pocztą elektroniczną na adres e-mail:
  • listownie na adres:

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Plac Bankowy 3/5,

00-142 Warszawa

(z dopiskiem „Nagroda Norwida”)

 

Czekamy na zgłoszenia!

Liczba wyświetleń: 374

powrót