Aktualności

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym w Łosicach

2018.03.07 15:20 , aktualizacja: 2018.03.08 16:00

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczeń na rowerze pokonuje równoważnię Umiejętności praktyczne...
  • Na środku sali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z uczniem szkoły prowadzi rozmowę Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Cwiczenia praktyczne Strażacy pokazują w jakie...
  • Widok na trybuny Na sali gimnastycznej...
  • Na podłodze leży fantom, młodzież siedzi dookoła Uczniowie ćwiczyli z...

Ponad 180 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach uczestniczyło w kampanii społecznej promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas warsztatów młodzi użytkownicy dróg rozwijali umiejętności praktyczne. Z organizatorami i młodzieżą szkolną spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Wiedza i praktyka

Zajęcia zostały zorganizowane w czterech panelach. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przygotowali na sali gimnastycznej tor rowerowy. Funkcjonariusze z KP Policji w Łosicach omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uatrakcyjniając część teoretyczną filmem „…tak, chcę być bezpieczny”. Wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przekazali uczniom strażacy z KP Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież ćwiczyła swoje umiejętności m. in. na fantomach.

 

W trosce o widoczność

Na zakończenie spotkania  uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej otrzymali zestawy elementów odblaskowych. Te niewielkie zawieszki bardzo poprawiają widoczność pieszych po zmroku.

Bezpieczeństwa na drogach nie zapewnią tylko znaki i dobra nawierzchnia. Bezpieczeństwo jest efektem właściwegozachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego cieszę się, że uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić umiejętności związane z poruszaniem siępo drodze. Dziękuję również organizatorom za zaangażowanie w promocję bezpieczeństwa – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 356

powrót