Aktualności

Duże unijne wsparcie dla UKSW

2018.03.06 11:35 , aktualizacja: 2018.03.08 10:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przy stole siedzi 6 osób, w tym m.in. 2 przedstawicieli zarządu województwa oraz rektor USKW w Warszawie Umowę podpisano w urzędzie...

Tym razem środki trafią do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczelnia fundusze przeznaczy na utworzenie Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 65 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński rektor UKSW.

 

– To już kolejne fundusze unijne dla tej warszawskiej uczelni. Chciałbym serdecznie pogratulować, że tak wyjątkowy projekt wygrał konkurs na nabór do projektów z obszaru wsparcia infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

W unikalnym w skali kraju ośrodku prowadzone będą badania interdyscyplinarne z obszaru nauk społecznych, humanistycznych, medycznych oraz informatycznych i przyrodniczych.

 

– Te znaczące środki będą dedykowane ważnym zadaniom badawczym, zarówno jeśli chodzi o nauki społeczne, jak i informatyczne, ale też medyczne i przyrodnicze. Laboratoria będą służyły nowym technologiom, jak też uniwersytetowi, który będzie kształcił lekarzy na nowo otwieranym Wydziale Medycznym. Uczelnia, do tej pory kojarzona z kierunkami humanistycznymi, otwiera się na badania, współpracę z przemysłem. Jest to coś nowego i krok milowy w jej rozwoju – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Jakie prace?

Powstaną nowe obiekty z kompleksową infrastrukturą instalacyjną, przyłączami i wyposażeniem wbudowanym. Inwestycja zakłada również zakup i montaż infrastruktury niezbędnej dla funkcjonowania centrum. Teren wokół ośrodka będzie zagospodarowany. Powstaną parkingi oraz strefy zielone.

 

Rozwojowo i badawczo…

Utworzona będzie nowoczesna serwerownia i liczne laboratoria m.in. Laboratorium Napędów Elektrycznych, Łączności Bezprzewodowej, Bezpiecznego Przechowywania i Przetwarzania Danych UAV, Badań Geoinformacyjnych, Laboratorium RTV z funkcją auli konferencyjnej, Laboratorium Cyberbezpieczeństwa, Symulator Centrum Zarządzania Kryzysowego, Laboratorium druku 3D, Metod Numerycznych i Analiz Statystycznych/Laboratorium Metod Jakościowych/Studio Dźwiękowe.

 

Liczba wyświetleń: 541

powrót