Aktualności

Dobre wieści dla ostrowian

2018.03.01 14:50 , aktualizacja: 2018.03.05 09:35
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Podpisanie umowy, fot....

Niecałe 2 mln zł będzie kosztować nowa stacja wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Jej budowa będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza.

 

Umowę w tej sprawie podpisał dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce Mirosław Dąbkowski w obecności członek zarządu Elżbiety Lanc.

 

– Zdajemy sobie sprawę, że szybka i profesjonalna pomoc to dla wielu pacjentów jedyna szansa na zdrowie i niekiedy życie. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić tym, którzy niosą pomoc komfortowe warunki pracy. Stąd nasza decyzja o przeznaczeniu z budżetu Mazowsza znacznych środków na budowę nowej stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

 Budynek z wyposażeniem

Nowa siedziba SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m². Na parterze będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pokoje dla zespołów wyjazdowych „P” i „S” praz lekarza, a także pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Na piętrze powstaną pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia i wyposażenia specjalistycznego stacji.

Do tej pory SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej nie miała swojej stałej siedziby. Zajmowała budynki wynajmowane od osób prywatnych. Nowa stacja wyczekiwania to zdecydowanie lepsze warunki pracy zespołów pogotowia ratujących życie oraz zespołów transportowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,8 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 1,7 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 325

powrót