Aktualności

Nowa hala sportowa w Pustelniku

2018.02.26 14:15 , aktualizacja: 2018.02.27 11:20

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • hala sportowa w Pustelniku, kilku uczniów gra w piłkę Rozgrzewka w nowym obiekcie...
  • drużyny sportowe stoją w trzech szeregach z pucharami w ręku Utalentowana sportowo...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, dyrektor Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiceilka szkoły w Pustelniku z piłkami ufundowanymi przez urząd marszałkowski Zestaw piłek dla młodzieży...
  • drużyny sportowe w trzech szeregach z pucharami w ręku Pamiątkowe medale i puchary...

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Pustelniku (pow. miński) w minioną sobotę cieszyli się z uroczystego otwarcia hali sportowej. To miejsce, gdzie będą ćwiczyć i rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Ze społecznością szkolną spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Dla uczniów

W nowym budynku o wymiarach 33,9 m x 52,3 m znalazła się hala wraz z zapleczem sanitarnym: szatniami, umywalniami, salami tematycznymi, pokojem nauczycielskim, magazynkiem na sprzęt sportowy. Na powierzchni przeszło 1 tys. m2 uczniowie będą mogli grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Dla widzów, w miarę potrzeb, przewidziano składane trybuny. Dodatkowo zakupiono stoły do tenisa, materace i kozła gimnastycznego. Magazynek na sprzęt sportowy wyposażony jest w regały, wózki do transportu bramek, materaców oraz piłek. Zadbano również o komfortowe szatnie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 5 mln zł.

 

Nowy start

Najbardziej emocjonującym punktem inauguracji był turniej piłkarski. Do sportowej rywalizacji stanęły trzy szkoły podstawowe z Ładzynia, Stanisławowa i Pustelnika. Pamiątkowe medale i puchary otrzymały wszystkie startujące drużyny. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, wspólnie z dyrektorem Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu UMWM Mirosławem Krusiewiczem przekazali młodzieży zestaw piłek.

 

– Wierzę, że nowy obiekt będzie służył nie tylko dzieciom i młodzieży, ale całej społeczności. Gratuluję dobrze wykonanej inwestycji – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 650

powrót