Aktualności

Rekreacja i kultura z dobrym dojazdem

2018.02.12 15:35 , aktualizacja: 2018.02.13 14:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Kwota na czeku to 5 mln zł Burmistrz Mszczonowa Józef...
  • Przemawia marszałek Adam Struzik Uroczystość podpisania...
  • Umowa opiewa na 5 ml zł Umowę podpisuje wójt gminy...
  • Brwinów otrzymał 1,1 mlz zł dofinansowania Burmistrz Brwinowa...

Gminy Radziejowice, Mszczonów oraz Brwinów otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego na inwestycje drogowe. W sumie do trzech podwarszawskich gmin trafi ponad 11 mln zł.

 

Razem dla aquaparku

Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają po 5 mln zł każda. Przeznaczą je na budowę drogi gminnej od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka–Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew–Grójec. To bardzo ważna inwestycja, która umożliwi skomunikowanie drogi nr 50 z drogą ekspresową S8 (Warszawa–Wrocław), drogą wojewódzką nr 719 (Warszawa-Skierniewice) oraz autostradą A-2 (Łódź–Warszawa). Zapewni to mieszkańcom i podróżnym bezpieczny, dogodny dojazd m.in. do budowanego w gminie Mszczonów parku wodnego „Park of Poland”. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych aquaparków w Europie o powierzchni ok. 20 ha. Szacuje się, że centrum rozrywki będzie odwiedzało 2 mln turystów rocznie, a pracę w nim znaleźć ma około 2 tys. osób.

 

– Budowa dróg wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, a samorządom często brakuje środków na tak ważne inwestycje. Postanowiliśmy im pomóc, ponieważ dobry i bezpieczny dojazd jest podstawą udanego przedsięwzięcia. Ważna jest również współpraca, co rozumieją sąsiadujące ze sobą gminy Mszczonów i Radziejowice. Droga, która powstanie będzie prowadziła m.in. do budowanego we wsi Wręcza parku wodnego. Ta inwestycja to ogromna szansa na rozwój gospodarczy naszego regionu, a także aktywizację mieszkańców – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Dogodny dojazd do Otrębusów

Wsparcie trafi także do gminy Brwinów, która otrzyma ponad 1,1 mln zł na rozbudowę drogi dojazdowej do kompleksu obiektów PZLPiT im. Tadeusza Sygietyńskiego „Mazowsze” w Otrębusach. Oprócz siedziby zespołu, na terenie kompleksu znajdują się też pałac w Karolinie z zabytkowym parkiem, Centrum Konferencyjne Mazowsze oraz Staropolska Karczma Mazowsze, które są miejscem szkoleń, koncertów czy imprez plenerowych. Położenie stwarza też warunki do odpoczynku i kontaktu z przyrodą. Dlatego inwestycja zakłada również budowę chodnika i ścieżki rowerowej oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych.

 

Gmina Brwinów otrzyma wsparcie na zmodernizowanie drogi prowadzącej do naszej placówki kulturalnej, czyli do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. To jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, którego występy cieszą się ogromną popularnością, także wśród turystów zagranicznych. Rozbudowa drogi to udogodnienie dla mieszkańców i gości odwiedzających Otrębusy oraz zachęta do udziału w wydarzeniach kulturalnych – dodaje marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 431

powrót