Aktualności

Wesoło i przestronnie

2018.02.09 09:15 , aktualizacja: 2018.02.12 15:17

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zdjęcie przedstawia jedną z sal przedszkola. Widać kolorowy dywan i szafki z zabawkami Nowe sale są kolorowe i...
  • Na zdjęciu przedszkolaki są przebrane za pszczółki Przedszkolne pszczółki...
  • Przedszkolaki cieszą się z konfetti. Kolorowe konfetti...
  • Przedszkolaki siedzą na ławce i jedzą tort. Nie zabrakło również...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska stoi i przemawia do zgromadzonych uczestników obok stoją Dyrektor Zespołu Oświatowego w Mokobodach i Wójt Gminy Mokobody Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Poświęcenia nowych pomieszczeń. Na zdjęciu uczestnicy stoją, a ksiądz przygotowuje się do poświęcenia. Nowe przedszkole poświęcił...

Nowe przedszkole znajduje się teraz w dawnym gimnazjum, które zaadoptowano do potrzeb tej placówki. Większa przestrzeń umożliwiła funkcjonowanie wszystkich grup przedszkolnych w jednym budynku. W uroczystym oddaniu placówki do użytku uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Ważne zmiany

Przedszkole ma 5 oddziałów, do których uczęszcza 108 wychowanków. Dotychczas mieściło się ono w trzech lokalizacjach, a łączna powierzchnia wynosiła 250 m2. Teraz powierzchnia użytkowa wzrosła do 800 m2. Budynek jest przestrzenny, doposażony i przygotowany na przyjęcie wszystkich chętnych dzieci z terenu gminy. W komfortowych warunkach będzie mogło spędzać czas nawet 140 młodych mieszkańców. Oprócz nowych kolorowych sal przedszkolaki zyskały również plac zabaw.

– Dbanie o potrzeby lokalnych społeczności jest podstawą istnienia samorządów. Gratuluje państwu udanej inwestycji. Niezwykle ważne jest, by najmłodsi mieli zapewnione jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju i wierzę, że podopieczni tego przedszkola znajdą tu upragniona atmosferę radości i zabawy – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczyste przenosiny

Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu gminy, a w przenosinach pomagali rodzice przedszkolaków. Na tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć występów podopiecznych placówki. Każda grupa miała swój czas na scenie. Wójt Dorota Dmowska-Paczuska oraz dyrektor Zespołu Oświatowego w Mokobodach Danuta Piwowarska podziękowały wszystkim osobom zaangażowanym w inwestycję oraz całemu zespołowi oświatowemu przedszkola. Nowy budynek przedszkolny poświęcił proboszcz parafii w Mokobodach ks. Stanisław Szymusia.

– Cieszę się, że nareszcie udało się zapewnić wszystkim chętnym dzieciom z terenu gminy miejsce w przedszkolu – powiedziała Wójt Gminy Mokobody Dorota Dmowska-Paczuska.

 

Liczba wyświetleń: 511

powrót