Aktualności

Nowoczesne targowiska w Magnuszewie i Radzyminie

2018.01.23 13:35 , aktualizacja: 2018.01.25 11:03

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Umowę wójtowi Magnuszewa przekazuje wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Podpisana umowa to...
  • umowę podpisuje wójt Magnuszewa Dzięki projektowi...
  • głos zabiera burmistrz Radzymina W Radzyminie projekt będzie...

W sumie blisko 2 mln zł trafi do gmin Magnuszew i Radzymin na budowę i modernizację lokalnych targowisk. Wszystko dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014–2020. Umowy na dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek Adam Struzik, wójt gminy Magnuszew Marek Drapała i burmistrz gminy Radzymin Krzysztof Chaciński.

 

Lubimy kupować na targu

 

Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Według danych GUS na Mazowszu jest aż 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży.

 

– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić warzywa i owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel w takim punkcie stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Jak będą wyglądać?

Zyskają przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmować będą zadaszone stoiska. Każde z nich będzie miało dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Będzie funkcjonowało pod szyldem „Mój Rynek”.

 

Kto sfinansuje?

W ramach PROW 2014–2020 targowisko w Magnuszewie otrzyma 999 931 zł dofinansowania. W Radzyminie 991 795 zł dofinansowanie pozwoli przebudować istniejący plac targowy.

 

O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1579 kB, Liczba pobrań: 166
Rozmiar: 1569 kB, Liczba pobrań: 147
Rozmiar: 2091 kB, Liczba pobrań: 162

Liczba wyświetleń: 938

powrót