Aktualności

Urzędnik kopie piłkę

2018.01.08 13:20 , aktualizacja: 2018.01.09 12:56

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • na zielonej murawie widać piłkę i nogi kopiącego gracza źródło: pixabay.com
  • Kapitan drużyny Kamil...
  • Gratulacje dla zawodników...
  • członkowie urzędowej drużyny w piłce nożnej na spotkaniu z marszałkiem Adadmem Struzikiem Spotkanie z marszałkiem...

W tym roku czekają nas nie lada sportowe emocje. Organizatorem XI edycji turnieju o Mistrzostwo Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej będzie województwo mazowieckie, a miastem-gospodarzem Płock.

 

Marszałek Adam Struzik, już dziś dopinguje naszych piłkarzy do treningów. Spotkał się z przedstawicielami drużyny, by podsumować dotychczasowe zmagania oraz porozmawiać o przygotowaniach do sportowych emocji, jakie czekają nas jesienią tego roku.

 

– Cieszę się, że wśród pracowników naszego urzędu nie brakuje mężczyzn, których pasją jest piłka nożna i którzy tworzą zgraną, odnoszącą sukcesy drużynę. To wspaniałe, że poświęcają swój wolny czas na treningi i z powodzeniem reprezentują naszą wspólnotę na różnego rodzaju zawodach i mistrzostwach. Swoim zaangażowaniem promują też wśród społeczeństwa wszechstronne walory sportu, zachęcając wszystkich swoją postawą do większej aktywności fizycznej – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Ubiegłoroczne mistrzostwa w Ostródzie

Dla reprezentacji z Mazowsza były bardzo udane – drużyna wywalczyła srebro. Nasi zawodnicy w regulaminowym czasie gry nie przegrali żadnego spotkania. W finałowym meczu faworytami pozostawaliśmy przez dłuższą część drugiej połowy, jednak ambitnie grający przeciwnicy (drużyna z Łodzi) zdołali na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Minimalnie lepsze okazało się województwo łódzkie (wygrywając serię rzutów karnych 3:2), które ostatecznie odebrało nam złoty medal w Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej. Z Ostródy jednak wyjechaliśmy z tarczą – dwaj zawodnicy z naszej drużyny otrzymali indywidualne wyróżnienia – najlepszym strzelcem turnieju z 12 trafieniami okazał się Kamil Nalewka, prym wśród bramkarzy wiódł Artur Pręgowski.

 

Wydarzenie zrelacjonowaliśmy na mazovii w artykule  „Mazowsze wicemistrzem Polski w piłce nożnej!”

 

Mamy nadzieję, że w tym roku, przy dopingu własnej publiczności, sięgniemy po najwyższe trofeum. Za urzędową drużynę już dziś trzymamy kciuki.

 

 

Liczba wyświetleń: 842

powrót