Aktualności

Przebudowane drogi w powiecie łosickim

2017.12.13 15:15 , aktualizacja: 2017.12.14 12:51

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • POdcas modernizacji udalo się zachowac niezwykly charakter trasy Widok na zabytkową aleje...
  • Tablica umieszczona przy drodze Puczyce–Górki–Hruszniew Kolonia Tablica informująca o...
  • Zdjęcie przedstawia fragment przebudowanej drogi z chodnikami i oznaczeniami pionowymi Droga nr 2008W, fot....
  • Powstał ponad kilometr chodników i 250 m ścieżki rowerowej Bezpieczeństwo poprawią...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z samorządowcami powiatu łosickiego Uroczystość oddania do...
  • Droga zyskałanowa nawierzchnię odcinek drogi nr 2023W...
  • Droga zapewnia dojazd do pól i posesji Droga nr 2023W, fot....

Bezpieczniej i wygodniej będą poruszać się mieszkańcy po przebudowanych odcinkach dróg powiatu łosickiego. Inwestycje poprawiły stan dróg na najbardziej zniszczonych odcinkach. W uroczystym oddaniu przebudowanych ciągów komunikacyjnych do użytku uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Droga nr 2008W na odcinku Puczyce–Górki–Hruszniew Kolonia

Przebudowa drogi powiatowej jest częścią inwestycji realizowanych w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych subregionu siedleckiego. Wartość zadania to ponad 3,3 mln zł, a dofinasowanie z Regionalnego Programu Rozwoju Województwa Mazowieckiego 2014 –2020 przekroczyło 2 mln zł. Pozostałą kwotę wyłożyły powiat łosicki i gmina Platerów. W ramach inwestycji zmodernizowano 3,3 km drogi. Jezdnia jest teraz szersza, a jej trwałość zapewni odpowiednie odwodnienie. Inwestor pomyślał o pieszych i rowerzystach – do ich dyspozycji jest ponad kilometr chodników i 250 m ścieżki rowerowej. Przebudowano trzy skrzyżowania i wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe.

 

– Nowa droga przebudowana w ramach RIT-u, podobnie jak inne inwestycje z subregionie siedleckim, zwiększy jego integralność przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju całego województwa.  To, co różni tę trasę od innych, to fakt, że biegnie zabytkową lipową aleją. Prace przeprowadzono tak, by zachować jej unikatowy charakter. Podróżujący mogą się teraz cieszyć nie tylko pięknym widokiem, ale także komfortem i bezpieczeństwem przejazdu – pochwaliła inwestorów wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisano w czerwcu br.

 

Droga nr 2023W

Drugi odcinek został zmodernizowany na długości 1,53 km. Prace polegały na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji poprzez wykonanie nowej warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Pobocza utwardzono i odpowiednio wyprofilowano. Całkowity koszt zadania wyniósł przeszło 440 tys. zł. Dofinasowanie z budżetu województwa w wysokości 176 tys. zł pochodziło ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Również w tym przypadku pozostałe koszty poniósł powiat łosicki i gmina Platerów.

Artykuły powiązane

Lepsza komunikacja w powiecie łosickim

02-02-2018
Oddano do użytku drogę przebudowaną w ramach planu inwestycyjnego RIT (Regionalne Inwestycje Terytorialne).
więcej

Liczba wyświetleń: 524

powrót