Aktualności

Dziękujemy bohaterskiemu strażakowi

2017.12.12 12:55 , aktualizacja: 2017.12.12 13:12

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Druh Michał Kupidura od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie Druh Michał Kupidura, fot....
  • Obok wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Dyplom bohaterskiemu...
  • Podziękowania składa wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, fot. Michał Słaby Gratulacja dla bohatera
  • Druh odwiedzł urząd marszałkowski 12 grudnia Spotkanie bohatera z...

Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak-bohater Michał Kupidura z Kazanowa w powiecie zwoleńskim. Nagrodę druhowi wręczyli wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Chwile grozy

Dwudziestego ósmego października br. w miejscowości Kociołki (gm. Kozienice) samochód osobowy uderzył w drzewo. Druh Michał Kupidura, który od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie, bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku i wezwał służby ratownicze. Z całkowicie zniszczonego samochodu uwolnił rannego mężczyznę tak, aby nie pogłębić urazów. Ocenił również stan pozostałych pasażerów. Po przyjeździe PSP Kozienice pomagał strażakom w zabezpieczeniu miejsca wypadku.

 

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Michał Kupidura otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca października 2017”.

 

Słowa uznania

– Walka z ogniem, akcje ratownicze podczas klęsk żywiołowych, wypadków samochodowych i kolejowych, jak również niwelowanie zagrożeń ekologicznych oraz niesienie pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach – to tylko niektóre z niezwykle trudnych i niebezpiecznych zadań, jakich z narażeniem życia i zdrowia podejmują się strażacy podczas swojej codziennej służby. Każdego miesiąca staramy się nagradzać najbardziej wyjątkowych z nich. Druh Michał Kupidura jest prawdziwym bohaterem, jego odwaga, opanowanie i chęć pomocy zasługują na szczególne uznanie – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując bohaterowi postawy.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1215

powrót