Aktualności

Szlachetna paczka na święta

2017.12.08 13:05 , aktualizacja: 2017.12.13 11:49

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • seria kilku jednakowych paczek owiniętych czerwoną kokardą Szlachetne paczki trafiły...
  • dwie dziewczyny owijają wielką paczkę Każda paczka została...
  • dwie dziewczyny pakują rzeczy do pudła ...najpierw jednak trzeba...
  • Pudło z prezentami podpisane Radom Paczki muszą dojść w...
  • kilka paczek ułozone w piramidę Wielokolorowe i duże,...
  • na zdjęciu - kilka prezentów dla rodziny Spełniamy marzenia (fot....

Jak ważne jest, by święta Bożego Narodzenia były udane również dla tych, których nie oszczędził los – ubogich dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych – wiedzą na pewno pracownicy urzędu marszałkowskiego. Z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.

 

Czwórka z Mazowsza

Wybraliśmy cztery mazowieckie rodziny, by zaopatrzyć je w żywność, środki czystości, ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego i rehabilitacyjny oraz pomoce szkolne. Pierwszymi, którzy odbiorą od nas szlachetną paczkę jest pięcioosobowa rodzina z Siedlec. powiecie siedleckim. Znajdzie w niej – zgodnie ze swoim listem do św. Mikołaja – stół z krzesłami, zestaw talerzy, pościel, ręczniki, kołdry, poduszki, kosmetyki, ubrania, chemię i produkty spożywcze. Do paczki dołączone są także karty podarunkowe na zakup obuwia, ubrań i produktów spożywczych. Tę paczkę dostarczamy rodzinie osobiście.

Kolejne trzy trafią do rodzin z Płocka, Radomia i Sierpca – za pośrednictwem wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. Te paczki dostarczamy do magazynów szlachetnej paczki i rozwiozą je wolontariusze.

 

O szlachetnej paczce

Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Jednak akcja to nie tylko dawanie paczek na święta. To przede wszystkim praca wolontariuszy, którzy już od 16 lat spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu.

 

Liczba wyświetleń: 653

powrót