Aktualności

Inwestycje w OZE i infrastrukturę

2017.12.05 12:40 , aktualizacja: 2017.12.07 09:01

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Beneficjenci z symbolicznymi czekami w dłoniach Środki unijne w wysokości...
członek zarządu Elżbieta Lanc siedzi przy stole, podpisuje umowę na dofinansowanie projektyów w ramach RPO WM 2014-2020 Umowę podpisuje członek...

Ponad 38 mln zł unijnego dofinansowania trafi do gminy Pomiechówek na przygotowanie terenów inwestycyjnych w Nowym Modlinie. Na działania związane z odnawialnymi źródłami energii planowane w gminach Sochaczew, Nowa Sucha, Rybno oraz Teresin przeznaczono 15,6 mln zł.

 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu Elżbieta Lanc, wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki oraz wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński.

 

Zewnętrzne środki finansowe to szansa na realizację projektów sprzyjających m.in. rozwojowi usług i powstawaniu nowych miejsc pracy. Liczy się każda złotówka zainwestowana z pożytkiem dla Mazowszan.  Wsparcie dla gminy Pomiechówek, Sochaczew, Rybna, Teresina i Nowej Suchej to kolejny, wspólny sukces, wpisujący się w tę strategię

– podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców

Do końca 2019 r. w Nowym Modlinie w gminie Pomiechówek obszar 230 ha będzie uporządkowany i wyposażony w infrastrukturę techniczną oraz kanalizacyjną (sanitarną i deszczową), wodociągową, telekomunikacyjną, elektroenergetyczną i gazową. Pojawią się też wewnętrzne drogi, ścieżki rowerowe, chodniki. Urządzenia infrastruktury technicznej oraz drogi położone na terenie realizowanej inwestycji będą powiązane z już istniejącą komunikacją.

 

Niskoemisyjność

Na terenie 4 gmin – Sochaczew, Nowa Sucha, Rybno i Teresin powstanie infrastruktura służąca do produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Już pod koniec przyszłego roku w budynkach prywatnych oraz użyteczności publicznej będą zamontowane m.in. kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. Pojawią się także pompy ciepła i piece na biomasę. Pierwszy etap realizacji projektu zakłada zakup i montaż 216 jednostek wytwarzania energii elektrycznej i 151 jednostek wytwarzania energii cieplnej z OZE, kolejny – odpowiednio 105 i 89.

Liczba wyświetleń: 579

powrót