Aktualności

Przysucha będzie bezpieczna

2017.12.04 10:20 , aktualizacja: 2017.12.04 11:07

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Kwota na czeku to 296 709,83 zł Uczestnicy spotkania z...
Podpisywanie umowy Członek zarządu Rafał...

W powiecie przysuskim powstanie system ostrzegania o zagrożeniach. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 296 tys. zł dofinansowania. Umowę podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz wicestarosta przysuski Tomasz Matlakiewicz.

 

Działania na dużą skalę

Już pod koniec 2018 r. w ośmiu gminach powiatu przysuskiego: Przysucha, Klwów, Odrzywół, Potworów, Wieniawa, Borkowice, Rusinów i Gielniów powstaną systemy wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi. Beneficjent zakupi 10 punktów alarmowych, centralę alarmową i oprogramowanie umożliwiające bezpośrednie podłączenie punktów do systemu województwa mazowieckiego. Mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach dotyczących zagrożeń, sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych.

 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Projekt pozwoli na ostrzeganie i alarmowanie ludności o zagrożeniach terrorystycznych, katastrofach naturalnych, technicznych czy zjawiskach atmosferycznych. O znaczeniu tego typu inwestycji mówił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Utrzymanie bezpieczeństwa publicznego jest jednym z najstarszych zadań władzy publicznej. Samorządowcy powiatu przysuskiego aplikując o środki na ten projekt zwiększyli bezpieczeństwo mieszkańców, realizując jedno z ich najbardziej podstawowych praw. Dodatkowo umożliwili służbom szybką i skuteczną interwencję w sytuacjach zagrożenia. To decyzja, która w krytycznej sytuacji może decydować o życiu lub śmierci.

  

 

Liczba wyświetleń: 300

powrót