Aktualności

O bezpieczeństwie w Sabniach

2017.12.01 11:55 , aktualizacja: 2017.12.04 10:48
Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
cztery prace plastyczne najmłodszych uczniów szkoły Prace konkursowe (fot. PSP...
W pierwszym szeregu stoją z nagrodami laureaci konkursu plastycznego. Za nimi stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc. Wicemarszałek Janina Ewa...
Uczniowie szkoły z zestawami odblaskowymi i organizatorzy pozują do wspólnego zdjęcia. Na zakończenie akcji...

Z młodymi uczestnikami ruchu drogowego spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Teoria i praktyka

W wydarzeniu uczestniczyli wychowankowie klas I–VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach. Zasady bezpieczeństwa na drodze wytłumaczył im funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie obejrzeli też film „…tak, chcę być bezpieczny”. Najmłodsi uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z dróg. Był także czas na praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności – starsi uczniowie pokonywali rowerem tor przeszkód. Nie mogło zabraknąć zajęć z pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej – tę wiedzę i umiejętności młodzież zyskała pod czujnym okiem strażaków.

 

Bezpieczni z odblaskami

Aby poprawić bezpieczeństwo i widoczność najmłodszych uczestników ruchu drogowego, wszyscy uczestnicy warsztatów na zakończenie otrzymali zestawy odblaskowe. W akcji uczestniczyło 110 uczniów. Podczas zakończenia wyłoniono najlepsze prace w konkursie plastycznym, w którym uczestniczyło 23 najmłodszych uczniów szkoły. Nagrody zdobyli: Izabela Korzeniowska, Ksawery Rytel, Filip Marcjaniuk, Paulina Mielańczuk(klasa I) i Oliwia Gotowicka, Jakub Karpiński(klasa II).

 

Bezpieczeństwa na drogach nie zapewnią tylko znaki i dobra nawierzchnia. Podstawą jest wiedza o zasadach ruchu drogowego i umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce. Dlatego cieszę się, że uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić umiejętności – mówiła Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 379

powrót