Aktualności

Bezpieczniej w Radzanowie

2017.12.01 12:10 , aktualizacja: 2017.12.01 12:21

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wspólne zdjęcie z uczestnikami kampanii Członek zarządu Rafał...
członek zarzadu Rafał Rajkowski Rafał Rajkowski przemawia do uczestników kampanii O najważniejszych zasadach...

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu systematycznie edukuje najmłodszych i ich rodziców w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem przedstawiciele WORD-u wraz z członkiem zarządu Rafałem Rajkowskim gościli w Publicznej Szkole Podstawowej im. Dionizego Feliksa Czachowskiego w Bukównie (gmina Radzanów).

 

Istotna kampania

O tym, jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych po zmroku mogli dowiedzieć się najmłodsi uczniowie publicznych szkół podstawowych w Bukównie i Czarnocinie ze specjalnie przygotowanego filmu promocyjnego. Wysłuchali też prelekcji o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo każdy otrzymał zestaw odblaskowy.

 

Wyprawka dla pierwszaka

Tegoroczna kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” skierowana jest do najmłodszych mieszkańców Mazowsza, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w szkole podstawowej. W ramach akcji dzieci otrzymają wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie. Dzieci biorące udział w kampanii będą również mogły zobaczyć, jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego.

 

– Niezwykle istotne jest, by uświadamiać dzieciom, dlaczego tak ważne jest noszenie zestawów odblaskowych. Zwiększamy bezpieczeństwo swoje, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego

– podkreślił  członek zarządu Rafał Rajkowski.

Liczba wyświetleń: 368

powrót