Aktualności

Filmowe święto trwa

2017.11.24 14:45 , aktualizacja: 2017.11.28 10:23

Autor: Katarzyna Szymaniak (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Do 30 listopada trwa 15. Warszawski Festiwal Filmowy o tematyce żydowskiej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

W programie

Widzowie obejrzą ponad 40 najciekawszych produkcji z Izraela, Polski, Węgier, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Argentyny, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Niemiec. Filmowe dzieła zawalczą o nagrody w 12 kategoriach. Kamera Dawida trafi m.in. do twórców najlepszej fabuły i dokumentu pełnometrażowego.

 

Tegoroczny festiwal dedykowany jest Jerzemu Hoffmanowi. Wybitnemu polskiemu reżyserowi będzie przyznana Honorowa Kamera Dawida w uznaniu za jego wkład w rozwój polskiej kinematografii i za szczególną wrażliwość na tematykę żydowską.

 

– Cieszę się, że samorząd Mazowsza po raz kolejny mógł wspomóc ten wyjątkowy festiwal, który przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy o historii, kulturze i dziedzictwie narodu żydowskiego

– podkreśliła podczas ceremonii otwarcie członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

O festiwalu  

To najstarszy przegląd filmów o tematyce żydowskiej w całej Europie Wschodniej. Wydarzenie przybliża szerszej publiczności bogactwo dawnych tradycji żydowskich oraz współczesną kulturę izraelską. Sprzyja promowaniu podstawowych wartości, jak pamięć o przodkach, tolerancja, otwartość i szacunek dla drugiego człowieka. Organizatorem jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl .

Liczba wyświetleń: 221

powrót