Aktualności

Podziękowania od województwa kujawsko-pomorskiego

2017.11.24 15:50 , aktualizacja: 2017.11.27 11:36

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Na los mieszkańców dotkniętych kataklizmem terenów nie pozostali obojętni również harcerze z Mazowsza Wolontariusze z Mazowsza...

Samorząd Województwa Mazowieckiego w sytuacjach kryzysowych pomaga nie tylko mazowieckim gminom. Po sierpniowych nawałnicach, które wyrządziły krzywdę w wielu miejscowościach w Polsce, zarząd Mazowsza w ramach solidarności wsparł m.in. gminę Sośno w województwie kujawsko-pomorskim, przekazując pomoc w wysokości 330 tys. zł.

 

– Przekazaną darowizną wpisali się Państwo do grona tych samorządów, dla których szlachetność, ofiarność i solidarność to nie tylko słowa, ale niepodważalne dziedzictwo oraz fundament wspaniałej społeczności. Przyjmuję to jako najcenniejszy dar dla mieszkańców naszego regionu

– pisze Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki w liście skierowanym do włodarza Mazowsza.

 

Uszkodzone dachy, drogi, budynki gospodarcze, połamane drzewa, zalane domy to bilans kataklizmu, który dotknął województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Wielu ludzi straciło dach nad głową, a niejednokrotnie cały dorobek życia.

 

„Wobec rozległych zniszczeń po przejściu nawałnicy, które będą jeszcze długo usuwane z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem mieszkańców, funkcjonariuszy, ratowników, członków zespołów naprawczych i wolontariuszy, okazane przez Państwa wsparcie daje szansę i nadzieję władzom lokalnego samorządu, na choć częściowe wyrównanie ogromnych strat powstałych na terenie gminy Sośno” – czytamy w liście.

 

O wsparciu mazowieckich gmin, które ucierpiały w kataklizmie pisaliśmy w informacjach Pomagamy potrzebującym, Poszkodowani w Staroźrebach dostaną pomoc  oraz Pomoc po burzy.

Liczba wyświetleń: 376

powrót