Aktualności

Pomoc po burzy

2017.11.22 08:25 , aktualizacja: 2017.11.24 10:30

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

błyskawica (źródło: pixabay)

Samorząd Województwa Mazowieckiego pomoże kolejnym gminom, które ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic. Wsparcie w wysokości 398 tys. zł trafi do Bodzanowa, Drobina i Łaskarzewa.

 

Tym razem trzy gminy

Miasto Łaskarzew otrzyma 200 tys. zł na wykonanie odkrywek wraz z osuszeniem terenu wokół uszkodzonego kolektora ściekowego odprowadzającego ścieki z obszaru przemysłowego oraz mieszkalnego.

 

Gmina Drobin przeznaczy wsparcie na remont szkoły podstawowej w Rogotwórsku. Szkody, jakie wyrządziła nawałnica, sprawiły, że Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania. Uczęszczające do placówki dzieci muszą teraz dojeżdżać do szkoły w Drobinie, co generuje dodatkowe koszty dla gminy związane z organizacją dla nich transportu. Na remont szkoły w Rogotwórsku gmina otrzyma z budżetu Mazowsza 100 tys. zł.

 

Wsparcie w wysokości 98 tys. zł trafi też do gminy Bodzanów. Środki pokryją odbudowę drogi gminnej w miejscowości Pepłowo. Przechodzący w sierpniu front burzowy uszkodził odcinek drogi o długości 905 m.  

 

Wcześniejsza pomoc

To już kolejne wsparcie, którego Samorząd Województwa Mazowieckiego udziela gminom poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic. Wówczas pieniądze otrzymały gminy: Staroźreby z Mazowsza, Sośno z województwa kujawsko-pomorskiego oraz Lipusz i Dziemiany z pomorskiego.

Liczba wyświetleń: 389

powrót