Aktualności

Inwestycje w Maciejowicach

2017.10.24 12:00 , aktualizacja: 2017.10.24 13:44

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Nowa nawierzchnia i oznakowanie pionowe na odcinku drogi Droga w Strychu po...
  • zadowoleni z inwestycji stoją obok siebie goście uroczystości W otwarciu rozbudowanego...
  • przejście dla pieszych po remoncie Przebudowana ulica w...
  • W sali występują w programie artystycznym dzieci Uroczystość uświetnili...
  • Kiepski stan drogi i pobocza w Maciejowicach Tak wyglądała ul. ks. G....
  • Zły stan techniczny drogi Droga przed remontem w...

Dzięki przebudowie dróg w gminie Maciejowice zwiększył się komfort podróżowania mieszkańców, a odnowione przedszkole zachęca najmłodszych do nauki przez zabawę.

 

Gruntowny remont przeszła droga w Strychu. Mieszkańcy zyskali 740 m nowej nawierzchni. Podłoże i pobocza utwardzono, wykonano też odwodnienie. W Maciejowicach natomiast przebudowano ulicę ks. Grzegorza Piramowicza. W ramach inwestycji – oprócz nowej nawierzchni na ponad 650 m odcinku – powstały miejsca parkingowe i chodniki.

 

Przebudowa drogi w Strychu kosztowała prawie 283 tys. zł, z czego Urząd Gminy otrzymał 120 tys. zł. dofinasowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Ornych. Druga inwestycja zyskała dofinasowanie z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014–2020 w wysokości 688 346 zł.

 

Ze zmian cieszą się też dzieci z przedszkola w Maciejowicach. Dzięki rozbudowie budynku mają do dyspozycji przejrzyste i klimatyzowane sale, nowe szatnie i nowoczesne łazienki. Udogodnieniem jest też domofon oraz dwie windy – dla osób z niepełnosprawnościami oraz towarowa. Nowa część przedszkola zapewniła dodatkowe miejsca dla 75 przedszkolaków. Działania w placówce sfinansowano w całości z budżetu gminy.

 

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wyraziła wdzięczność za realizację przedsięwzięć w gminie. Podziękowała wójtowi i radnym, że uznali potrzeby mieszkańców, również tych najmłodszych, za priorytetowe.

 

Wszyscy zdajemy sobie z sprawę, że to młode pokolenie, które rośnie, za chwilę zajmie nasze miejsca. Pamiętajmy o tym, by zadbać o szczęśliwe i radosne dzieciństwo najmłodszych, będące solidną podstawą do ich dorosłego życia – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 313

powrót