Aktualności

Jest lepszy dojazd

2017.10.16 11:45 , aktualizacja: 2017.10.16 12:14

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • nowa nawierzchnia jezdni i świeżo podadzone drzewa Przebudowany fragment ul....
  • czterej mężczyźni w kamizelkach odblaskowych sadzą na poboczu drogi młode drzewko Otwarciu drogi towarzyszyło...
  • marszałek Członek zarządu Rafał...

Można już korzystać z ulicy Pszczelińskiej w Brwinowie. W sobotę oddano do użytku ostatni odcinek remontowanej trasy. Uroczystości otwarcia arterii towarzyszyło wspólne sadzenie drzew.

 

Ul. Pszczelińska jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 720 – jednej z najważniejszych dróg dojazdowych do Brwinowa. To także część wygodnego szlaku do Błonia, Milanówka czy autostrady A2.

 

Członek zarządu Rafał Rajkowski, który uczestniczył w tym wydarzeniu, nie krył zadowolenia z wykonanej inwestycji.

 

Oddawana do użytku droga jest ważnym szlakiem komunikacyjnym. Nawierzchnia jezdni pozostawiała wiele do życzenia. Dziury, wyrwy, koleiny i łaty sprawiały, że przejazd tą drogą nie był komfortowy. Prace, które wykonano zdecydowanie poprawiły jakość podróży. To dla mnie podwójna radość, gdyż inwestycję niemalże w całości sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego – powiedział.

 

Remont podzielono na dwa etapy. Pierwszy trwał od maja do października 2014 r., natomiast drugi od kwietnia br. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 7,9 mln zł. Z budżetu województwa na pierwszy etap prac wydano 2,6 mln zł, natomiast na drugi ponad 4,5 mln zł.

Liczba wyświetleń: 297

powrót