Aktualności

Dwie dekady płockiego pogotowia

2017.10.13 15:15 , aktualizacja: 2017.10.16 08:29

Autor: Oprac. WKZ, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • medal i dyplom Medal Pamiątkowy "Pro...
  • na scenie uhonorowani pracownicy i marszałek Adam Struzik Wieloletni pracownicy...
  • prostokątny tort a na nim słodka karetka pogotowia W takim dniu nie mogło...
  • na senie przemawia marszałek Marszałek Adam Struzik...
  • na mównicy przemawia dyrektorka Głos zabrała również...
  • widownia Na uroczystość licznie...

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku ma już 20 lat. Z tej okazji marszałek Adam Struzik uhonorował stację Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Dyrekcji i wieloletnim pracownikom placówki wręczył dyplomy uznania.

 

Mieszkańcy podwójnie obdarowani

Uroczystości rozpoczęła msza św. w bazylice katedralnej. Ratownicy przekazali na potrzeby wiernych odwiedzających świątynię defibrylator AED+ ratujący życie. Jest to dar dla mieszkańców przeznaczony do ratowania życia w sytuacjach podejrzenia zatrzymania krążenia. Zostanie na stałe umieszczony w katedrze.

 

Ks. biskup Roman Marcinkowski poświęcił trzy nowo zakupione ambulanse sanitarne. Są to dwie karetki typu „S” przystosowane do potrzeb ratownictwa medycznego oraz jedna typu „N”, przystosowana do przewozu noworodków. Zakup tej ostatniej był możliwy m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 250 tys. zł.

 

Wszystkie ambulanse to pojazdy typu Volkswagen Crafter, a każdy z nich wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia. Łączny koszt zakupu karetek typu „S” wyniósł ponad 730 tys. zł, natomiast karetki typu „N” – ponad 740 tys. zł.

 

Odznaczenia

Jubileusz 20-lecia działalności płockiego pogotowia stał się okazją do uhonorowania placówki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wręczając odznaczenie, marszałek pogratulował jednostce sukcesów jakie odnosi w środowisku medycznym.

 

Dziękuję za profesjonalizm, wysoki standard świadczonych usług, a przede wszystkim za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najwyższej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka – zwrócił się do świętujących marszałek Adam Struzik.

 

Działalność

Płockie pogotowie swoim zasięgiem obejmuje obszar 8 powiatów, czyli świadczy usługi ponad 800 tys. mieszkańców. W rejonie operacyjnym funkcjonuje 30 zespołów ratownictwa medycznego. Zakład realizuje też zadania obejmujące nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, zajęcia edukacyjne w placówkach wychowania i nauczania oraz zakładach pracy.

Liczba wyświetleń: 529

powrót