Aktualności

Najlepsze życzenia dla bieżuńskich strażaków

2017.09.25 09:45

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Trójcy Wymarsz jednostki z...
  • Jednostki niosą swoje sztandary Przemarsz jednostek OSP...
  • Uroczystość stała się okazją do wręczenia odznaczeń i medali Marszałek Adam Struzik...

Jednostka OSP w Bieżuniu (pow. żuromiński) obchodziła 110-lcie istnienia. Jubileusz zbiegł się z setną rocznicą powstania tamtejszej orkiestry dętej.

 

Okazja do wyróżnień

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się zbiórką przed strażnicą OSP i mszą świętą w kościele św. Trójcy. Później strażacy i zgromadzeni goście złożyli kwiaty na grobach zasłużonych druhów z bieżuńskiej jednostki. Uroczystość stała się również okazją do wręczenia odznaczeń i medali. Marszałek Adam Struzik uhonorował jednostkę OSP w Bieżuniu Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” a wyróżniających się strażaków dyplomami uznania. Po części oficjalnej rozpoczął się przegląd Orkiestr Dętych OSP.

 

Słowa podziękowania

Gratulując strażakom jubileuszu, marszałek Adam Struzik podkreślił, że jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Ochotnicze Straże Pożarne, jako organizacje społeczne, nie tylko strzegą bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, ale też mają znaczący wpływ na życie lokalnej wspólnoty.

Strażacy – ochotnicy to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym. Dziękuję wszystkim druhom za odwagę i determinację w ratowaniu ludzkiego życia, Wasze poświęcenie i ofiarność przynosi Wam chlubę

– powiedział marszałek podczas uroczystości.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 124

powrót